fbpx

Zareklamuj swoje produkty

Do 30 listopada tego roku organizacje branżowe zrzeszające producentów lub organizacje międzybranżowe zrzeszające producentów, przetwórców i dystrybutorów żywności mogą składać wnioski w Agencji Rynku Rolnego, o dofinansowanie realizacji kampanii promocyjno- informacyjnej. Maksymalna wysokość dofiansowania kampanii wynosi 80% poniesionych kosztów netto. Pierwsze programy już zostały zatwierdzone. Z pośród 7 państw UE, Komisja Europejska, wybrała program z Polski o wartości prawie 10 mln euro, który przygotował Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich. N

Aby uzyskać dofiansowanie należy stworzyć program obejmujący zestaw spójnych ze sobą działań z zakresu public relations oraz reklamy. Taka kampania musi być rozpisana na minimum rok, do maksymalnie trzech lat. Działania promocyjne magą obejmować tylko rynek unijny. Chodzi o to, aby poprzez kampanię zaprezentować zalety i cechy charakterystyczne wytwarzanych przez siebie produktów. Ich lista jest ograniczona. Działaniami mogą być objęte m.in: owoce i warzywa, żywe rośliny i produkty ogrodnictwa ozdobnego, oliwa z oliwek, olejn z nasion, produkty mleczne i mleko, miód i produkty pszczelarskie, a także wina. Pełna lista produktów jest dostępna na stronie www.arr.gov.pl.
– Nie ma określonego budżetu na ten program – mówi Piotr Kondraciuk, dyrektor Biura Promocji i Pomocy Żywnościowej z Agencji Rynku Rolnego. Wszystko zależy od kreatywności organizacji brażnowych. Pieniądze na program pochodzą w 50% z krajowego budżetu, a w 30% z Unijnego. Program jest dostępny od 2004 roku. Do tej pory dofinansowano ok. 10 kampanii promocyjno-informacyjnych. W tym roku przyjęto program Krajowego Związeku Spółdzielni Mleczarskich, który ma kosztować prawie 10 mln euro.

<img src=http://www.wrpnowe.home.pl/fotomoje/MlekozKlas1.jpg align=right width=200
O tym, które programy zostaną dofinansowane decyduje Komisja Europejska. Warto dodać, że program KZSM o pełnej nazwie “Program Promocyjno – Informacyjny Mleka i Wyrobów Mlecznych” został wybrany spośród propozycji z 7 państw UE. To największy, pod względem wartości finansowej program promocji produktów mleczarkich, który będzie realizowany na terenie Wspólnoty.
– Prace nad przygotowaniem programu trwały prawie rok – mówi Waldemar Broś, wiceprezes Zarządu KZSM. Na szczęście cały proces zakończył się sukcesem. Nasz program ma na celu ogólne zwiększenie spożycia mleka i produktów mlecznych poprzez zmianę świadomości grupy docelowej w taki sposób, aby po zakończeniu kampanii rodzice i opiekunowie wiedzieli, jakie pradukty, w jakich ilościach i jak często powinny być spożywane przez ich dzieci, aby osiągnąć właściwy poziom wapnia w organizmach tych dzieci. Poprzez nasz program planujemy dotrzeć do prawie 13 mln konsumentów. Grupą docelową są rodzice i opiekunowie oraz dzieci w wieku od 7 do 13 lat. Niestety w Polsce nadal jest bardzo mizerna wiedza na temat korzyści jakie płyną ze spożywania mleka i wyrobów mleczarskich.

Program potrwa trzy lata. W jego skład wchodzi szereg działań z udziełm prasy, telewizji oraz radia. Ponieważ grupą docelową są dzieci, to w programie przewidziano również prelekcje na temat zalet spożywania mleka z udziałem żwywieniowców i dietetyków. Takie spotkania mają się odbyć w 350 szkołach w przeciągu trzech lat. Natomiast pierwsze spoty reklamowe promujące picie mleka pojawią się w telewizji i w radiu najprawdopodobniej już na przełomie listopada i grudnia br..

Warto przypomnieć, że programy promujące spożywanie mleka i wyrobów mleczarskich są znane polskim konsumentom. Przykładem są kampanie “Szklanka mleka” oraz “Mleko z klasą”, czy choćby znane hasło telewizyjne “Pij mleko – będziesz wielki”.
Kampania KZSM będzie się jednak różniła od nich, tym, że jej głównym celem jest przekazanie merytorycznej wiedzy na temat zalet, jakie płyną ze spożywania mleka przez dzieci. Celem kampanii oprócz zwiększenia spożycia mleka, jest więc również zwiększenie świadomości konsumentów na temat produktów tego typu.

Agencja nadal przyjmuje wnioski na dofinansowanie programów promocyjno-informacyjnych. Ostateczny termin przyjmowania ofert mija 30 listopada br. Własną ofertę programu, czyli formularz zgłoszeniowy, opis programu i inne wymagane dokumenty, można przesłać lub dostarczyć na adres: Agencja Rynku Rolnego, Kancelaria Ogólna, ul. Nowy Świat 6/12, 00-400 Warszawa. Ważne jest, aby koperta była optarzona opisem: “Nie otwierać” oraz “Oferta – wybór programu promocyjnego.”

M. Simiński
Wrp.pl

McHale - baner - kwiecień 2024
Syngenta baner Treso
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.