Zaproszenie: XII Dni Kukurydzy w Skrzelewie

Organizatorzy XII Dni Kukurydzy woj. Mazowieckiego i Łódzkiego oraz Ogólnopolskiej Prezentacji Odmian Kukurydzy zapraszają Państwa na imprezę, która odbędzie się 3 października 2010 r. w Skrzelewie gm. Teresin pow. Sochaczew. Początek godz. 9.00, oficjalne otwarcie godz. 11.00.

Organizacja Dni Kukurydzy ma swoją długą tradycję, jak też ukształtowany wizerunek. Szybko rosnąca liczba patronów, wystawców i zwiedzających najlepiej świadczy o celowości jej organizowania. Tym bardziej, że początki intensywnej uprawy kukurydzy na tym terenie sięgają lat 80. ubiegłego stulecia.
W programie przewidziane jest między innymi:
-poletko – Kukurydza pod folią zbiór i demonstracja,
-zbiór z poletek demonstracyjnych odmian kukurydzy na ziarno i kiszonkę,
-prezentacja firm branżowych z zakresu produkcji rolniczej,
-wystawa sprzętu rolniczego,
-pokaz użytkowania maszyn rolniczych,
-kiermasz drzewek owocowych i roślin ozdobnych,
-wiele atrakcji kulturalno-rozrywkowych,
-konkursy dla uczestników Imprezy.

Dodatkową atrakcją będą konkursy z ciekawymi nagrodami, występy zespołów folklorystycznych i młodzieżowych.
Dni Kukurydzy z założenia odbywają się na terenie otwartym, co nie ogranicza wystawcom miejsca do swojej prezentacji, a ponadto ułatwia nawiązanie kontaktów miedzy producentem czy dealerem a klientem.
Prezentowane są poletka demonstracyjne obok pól produkcyjnych oraz maszyny do zbioru i uprawy kukurydzy, precyzyjnego rolnictwa czy nawigacji. Dla wielu zainteresowanych rolników jest to wyjątkowa okazja do porównania upraw różnych odmian, jakości pracy poszczególnych maszyn, czy różnych procesów technologicznych.
Będzie więc możliwość nie tylko do zapoznania się z najnowocześniejszymi rozwiązaniami, ale też do wymiany informacji pomiędzy uczestnikami.
Zdobyta wiedza zaowocuje z pewnością nowymi technologiami i praktycznym ich wykorzystaniem w gospodarstwach rolnych.

Patronat nad XII Dniami Kukurydzy objęli: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Agencja Rynku Rolnego, Agencja Nieruchomości Rolnych, Wojewoda Województwa Mazowieckiego, Wojewoda Województwa Łódzkiego, Marszałek Województwa Mazowieckiego, Marszałek Województwa Łódzkiego, Starosta Powiatu Płockiego, Starosta Powiatu Sochaczewskiego, Starosta Powiatu Łowickiego, Starosta Powiatu Żyrardowskiego, Starosta Powiatu Grodzisk Maz., Starosta Powiatu Skierniewice, Starosta Powiatu Warszawskiego Zachodniego, Burmistrz Grodziska Maz.

Zawsze co roku w naszym święcie uczestniczy wielu wspaniałych gości między innymi Ambasador Ambasady Meksyku Argentyny, USA.
Na tę okoliczność wydana będzie również gazeta okolicznościowa, w której znajdą się informacje na temat firm wystawienniczych, jak i kukurydzy, która – jest w tym dniu najważniejsza. Mamy również stronę www.kukurydza.home.pl

Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego
XII Dni Kukurydzy
Tadeusz Szymańczak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności