fbpx

XII Targi Techniki Rolniczej AGROTECH

Ponad 500 najnowocześniejszych maszyn rolniczych, ponad 16 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni wystawienniczej, ponad 360 wystawców z 11 krajów, m.in. Austrii, Czech, Finlandii, Danii, Francji, Holandii, Niemiec, Słowacji, Wielkiej Brytanii, Włoch i 26 500 zwiedzających – tegoroczne Targi Techniki Rolniczej AGROTECH pobiły wszystkie rekordy. Dwunasta edycja tej znanej już w Europie wystawy okazała się zarazem największą w całej swej historii.

AGROTECH w ciągu kilku ostatnich lat stał się jedną z największych imprez branży rolniczej w Europie. Kieleckie targi to także jedyne w Polsce miejsce, gdzie rolnicy mogą zobaczyć i porównać wszystkie dostępne na naszym rynku modele ciągników i nowoczesnych maszyn rolniczych. Podczas tegorocznej wystawy, od 10 do 12 marca, można było m.in. podziwiać, a także zamówić na miejscu kombajn zbożowy z klimatyzacją i systemem automatycznie dostosowującym poziom kosiarki do nierówności gruntu za około 300 tys. zł. Rolls roycem ciągników okazał się oblegany przez zwiedzających potężny traktor firmy Lamborghini”
– 270 koni mechanicznych, klimatyzowana kabina ze stereofonicznym sprzętem radiowym, system GPS. Cena adekwatna do jakości i komfortu – 380 tys. zł. Jeszcze większe tłumy widzów przyciągał jednak ciągnik – gigant, największa maszyna zaprezentowana na AGROTECH-u. Ważący 25 ton traktor na gąsienicach, do którego kabiny trzeba wspinać się po specjalnej drabince jest w stanie w ciągu 24 godzin zaorać 340 hektarów ziemi, zużywając przy tym zaledwie 8,5 litra paliwa na hektar.

Liczyliśmy się z sporym wzrostem targowej ekspozycji, dlatego też specjalnie dla potrzeb targów AGROTECH oddaliśmy do użytku czwarty pawilon wystawienniczy, przygotowaliśmy także specjalny namiot wystawienniczy. Ale i tak rozmiary wystawy przerosły nasze najśmielsze oczekiwania. Cała ekspozycja zajęła w sumie o 12 procent większą powierzchnię niż ubiegłoroczna edycja – mówi Kamil Perz, menedżer wystawy. – Z roku na rok wyraźnie widać również, że AGROTECH nabiera międzynarodowej rangi – stale rośnie grono wystawców zagranicznych, podczas tegorocznej edycji swój pawilon przygotowali wystawcy z Włoch.

O randze i prestiżu targów świadczy także imponujące grono wyjątkowych gości. Honorowy Patronat nad tegorocznymi targami objął minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel.

W uroczystym otwarciu wystawy uczestniczył Marek Chrapek – podsekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Ekspozycję zwiedzili również podsekretarz stanu Jan Krzysztof Ardanowski i wicemarszałek Sejmu Andrzej Lepper. W pierwszym dniu wystawy Targi Kielce gościły także attache rolnych z ośmiu europejskich krajów – Austrii, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Łotwy, Niemiec, Włoch.

Targom towarzyszyła Międzynarodowa Konferencja Naukowo Techniczna nt. “Techniki i technologie w rolnictwie zrównoważonym”, której organizatorem był Instytut Budownictwa Mechanizacji i Elektryfikacji Rolnictwa. Podczas wystawy odbyły się również seminaria dla rolników organizowane przez Krajową Radę Izb Rolniczych.

Targom AGROTECH towarzyszyły VI Targi Przemysłu Drzewnego LAS-EXPO. Wystawcy zaprezentowali m.in. narzędzia i maszyny do pozyskiwania, transportu i obróbki drewna, środki ochrony lasu przed szkodnikami, systemy informatyczne i mapy. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się przygotowane przez leśników darmowe sadzonki drzew: 50 świerków i 30 “Bartusiów” – szczepów z dębu “Bartka” z Zagnańska. – W porównaniu z LAS-EXPO 2005, w tegorocznej edycji udział wystawców wzrósł o 30 %, zaś powierzchnia o 10%, a to pokazuje, jak ważny jest ten sektor gospodarki – mówi Agnieszka Dąbrowska, menedżer targów. W drugim dniu wystawy – “Dniu Leśnym” – odbyła się konferencja pt. “Zalesienia gruntów porolnych”, podczas której były poruszane aspekty prawne i finansowe zalesiania gruntów. W czasie targów dla wystawców i zwiedzających został zorganizowany konkurs wiedzy przyrodniczo-leśnej.

Kolejna edycja targów AGROTECH i LAS-EXPO w marcu 2007 roku.

McHale - baner - kwiecień 2024
Syngenta baner Treso
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.