fbpx
Strona głównaPozostałeXII Targi Techniki Rolniczej AGROTECH

XII Targi Techniki Rolniczej AGROTECH

Ponad 500 najnowocześniejszych maszyn rolniczych, ponad 16 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni wystawienniczej, ponad 360 wystawców z 11 krajów, m.in. Austrii, Czech, Finlandii, Danii, Francji, Holandii, Niemiec, Słowacji, Wielkiej Brytanii, Włoch i 26 500 zwiedzających – tegoroczne Targi Techniki Rolniczej AGROTECH pobiły wszystkie rekordy. Dwunasta edycja tej znanej już w Europie wystawy okazała się zarazem największą w całej swej historii.

AGROTECH w ciągu kilku ostatnich lat stał się jedną z największych imprez branży rolniczej w Europie. Kieleckie targi to także jedyne w Polsce miejsce, gdzie rolnicy mogą zobaczyć i porównać wszystkie dostępne na naszym rynku modele ciągników i nowoczesnych maszyn rolniczych. Podczas tegorocznej wystawy, od 10 do 12 marca, można było m.in. podziwiać, a także zamówić na miejscu kombajn zbożowy z klimatyzacją i systemem automatycznie dostosowującym poziom kosiarki do nierówności gruntu za około 300 tys. zł. Rolls roycem ciągników okazał się oblegany przez zwiedzających potężny traktor firmy Lamborghini”
– 270 koni mechanicznych, klimatyzowana kabina ze stereofonicznym sprzętem radiowym, system GPS. Cena adekwatna do jakości i komfortu – 380 tys. zł. Jeszcze większe tłumy widzów przyciągał jednak ciągnik – gigant, największa maszyna zaprezentowana na AGROTECH-u. Ważący 25 ton traktor na gąsienicach, do którego kabiny trzeba wspinać się po specjalnej drabince jest w stanie w ciągu 24 godzin zaorać 340 hektarów ziemi, zużywając przy tym zaledwie 8,5 litra paliwa na hektar.

Liczyliśmy się z sporym wzrostem targowej ekspozycji, dlatego też specjalnie dla potrzeb targów AGROTECH oddaliśmy do użytku czwarty pawilon wystawienniczy, przygotowaliśmy także specjalny namiot wystawienniczy. Ale i tak rozmiary wystawy przerosły nasze najśmielsze oczekiwania. Cała ekspozycja zajęła w sumie o 12 procent większą powierzchnię niż ubiegłoroczna edycja – mówi Kamil Perz, menedżer wystawy. – Z roku na rok wyraźnie widać również, że AGROTECH nabiera międzynarodowej rangi – stale rośnie grono wystawców zagranicznych, podczas tegorocznej edycji swój pawilon przygotowali wystawcy z Włoch.

O randze i prestiżu targów świadczy także imponujące grono wyjątkowych gości. Honorowy Patronat nad tegorocznymi targami objął minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel.

W uroczystym otwarciu wystawy uczestniczył Marek Chrapek – podsekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Ekspozycję zwiedzili również podsekretarz stanu Jan Krzysztof Ardanowski i wicemarszałek Sejmu Andrzej Lepper. W pierwszym dniu wystawy Targi Kielce gościły także attache rolnych z ośmiu europejskich krajów – Austrii, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Łotwy, Niemiec, Włoch.

Targom towarzyszyła Międzynarodowa Konferencja Naukowo Techniczna nt. “Techniki i technologie w rolnictwie zrównoważonym”, której organizatorem był Instytut Budownictwa Mechanizacji i Elektryfikacji Rolnictwa. Podczas wystawy odbyły się również seminaria dla rolników organizowane przez Krajową Radę Izb Rolniczych.

Targom AGROTECH towarzyszyły VI Targi Przemysłu Drzewnego LAS-EXPO. Wystawcy zaprezentowali m.in. narzędzia i maszyny do pozyskiwania, transportu i obróbki drewna, środki ochrony lasu przed szkodnikami, systemy informatyczne i mapy. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się przygotowane przez leśników darmowe sadzonki drzew: 50 świerków i 30 “Bartusiów” – szczepów z dębu “Bartka” z Zagnańska. – W porównaniu z LAS-EXPO 2005, w tegorocznej edycji udział wystawców wzrósł o 30 %, zaś powierzchnia o 10%, a to pokazuje, jak ważny jest ten sektor gospodarki – mówi Agnieszka Dąbrowska, menedżer targów. W drugim dniu wystawy – “Dniu Leśnym” – odbyła się konferencja pt. “Zalesienia gruntów porolnych”, podczas której były poruszane aspekty prawne i finansowe zalesiania gruntów. W czasie targów dla wystawców i zwiedzających został zorganizowany konkurs wiedzy przyrodniczo-leśnej.

Kolejna edycja targów AGROTECH i LAS-EXPO w marcu 2007 roku.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.