fbpx
Strona głównaWiadomościWYSTAWA PRODUCENTÓW ZIEMNIAKÓW

WYSTAWA PRODUCENTÓW ZIEMNIAKÓW

W dniach 6-7 września 2019 w Udaninie, w gospodarstwie Polboto, którego właścicielem jest Edo Oldenziel, odbyła się pierwsza edycja Potato Days Poland, w którym wzięło udział ponad 100 wystawców z kraju i zagranicy. Wystawiły się wszystkie wiodące firmy nasienne i chemiczne. Organizatorem wystawy była firma DLG.  Wiadomości Rolnicze Polska oraz magazyn Warzywa były jednymi z patronatów medialnych Potato Days Poland. Powierzchnia wystawy objęła 20 ha, na którą złożyły się ekspozycja firm na terenie otwartym, pole pokazowe oraz poletka odmianowe, jak również hala wystawiennicza o pow. 4000 m2. W ciągu dwóch dni, mimo trudnych warunków atmosferycznych (ciągłe opady deszczu), wystawę odwiedziło 715 gospodarstw uprawiających (łączny areał) 22 140 ha ziemniaków. 

Pierwszego dnia wystawy odbyła się konferencja naukowo-techniczna, podczas której prof. Gerę van Os z Uniwersytetu Wageningen wygłosił interesujący referat dotyczący zarządzania glebą pod tytułem „Przeszłość, teraźniejszość, przyszłość”. Z kolei panel dyskusyjny dał odpowiedź, dokąd zmierza produkcja ziemniaka w Polsce.

W trakcie imprezy odbyły się pokazy zbioru z udziałem 5 kombajnów używanych, gdzie porównywano jakość zbioru przy użyciu urządzenia „elektroniczny ziemniak” oraz pokaz polowy maszyn do sadzenia i pielęgnacji ziemniaka.

Zwiedzający mogli obejrzeć 100 odmian ziemniaków, prezentowanych przez wszystkich producentów sadzeniaków, jak również zapoznać się z poletkami doświadczalnymi, na których prezentowano programy ochrony i nawożenia.

Zapraszamy do foto galerii:

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.