fbpx

Wirtualnie w Muzeum Cukrownictwa

Muzeum Cukrownictwa w Pszennie, teraz możemy zwiedzać również wirtualnie. W nowo powstałym serwisie internetowym obok informacji o muzeum znajdziemy m.in. ciekawostki związane z przemysłem cukrowniczym, zdjęcia eksponatów oraz archiwalne materiały wideo.

Druga lekcja historii cukrownictwa
Portal www.muzeumcukrownictwa.pl to kolejny krok spółki Südzucker Polska S.A – pomysłodawcy i założyciela muzeum – ku popularyzacji wiedzy o tej ważnej dla historii Polski i mającej duże tradycje gałęzi przemysłu. Portal ma charakter edukacyjno-informacyjny. Jest nie tylko cennym źródłem wiedzy o przemyśle cukrowniczym, ale przede wszystkim zachęca do odwiedzenia rzeczywistych zbiorów muzeum, gdzie można stanąć oko w oko” z ponad 200-letnią historią polskiego cukrownictwa.

Internetowa wizytówka Muzeum Cukrownictwa
Dla ułatwienia nawigacji po stronie jej zawartość podzielona została na kilka działów tematycznych. Znajdziemy tu m.in. informacje o zgromadzonych w muzeum eksponatach, kopie starych pocztówek, zdjęcia narzędzi i maszyn oraz filmy prezentujące dawne sposoby uprawy buraków cukrowych i produkcji cukru. Poznamy też ciekawostki związane z cukrownictwem i dowiemy się o atrakcjach regionu. Dla najmłodszych przygotowano specjalne kolorowanki, uczące jak powstaje i jakie są odmiany cukru.

Jedyne takie miejsce w Polsce
Zawartość portalu to jednak tylko namiastka zbiorów, które zgromadzone zostały w założonym w 2008 roku przez Südzucker Polska S.A. Muzeum Cukrownictwa. Położone na terenie zakładu produkcyjnego “Cukrownia Świdnica” w Pszennie, jest jedynym miejscem w Polsce poświęconym w całości historii przemysłu cukrowniczego. Gromadzi eksponaty, pamiątki i dokumenty historyczne związane z tą branżą. Tym samym jest ważnym elementem edukacji nie tylko młodego pokolenia. Wstęp do muzeum jest bezpłatny.

McHale - baner - kwiecień 2024
Syngenta baner Treso
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA




ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.