W gościnie u “Skrzynczanek”

W amfiteatrze w Lądku-Zdroju 24 lipca odbył się III Zdrojowy Festiwal Muzyki Ludowej Ludowe Lądeckie Zdroje – w gościnie u Skrzynczanek”. Występowali laureaci Ludowej Listy Przebojów Radia Wrocław: “Bolkowianie” z Bolkowa, “Kostrzanie” z Kostrzy, “Kądziołeczki” z Lubina, “Kądziołeczka” i “Stokrotki” z Lutomi Górnej, “Sobótczańska Biesiada” z Sobótki, “Róża Kłodzka” z Żelazna, “Warzęgowianie” z Warzęgowa ,”Głębowiczanie” z Wińska, “Marzenie” z Gminy Kłodzko oraz “Skrzynczanki” ze Skrzynki.”

Imprezę prowadziła Małgorzata Majeran-Kokott. W utworach wykonywanych przez wszystkie zespoły przewijał się motyw wody, były piosenki o strumykach, potokach, bystrej wodzie, a nawet o leczniczych zdrojach, bo festiwal odbywa się w miejscowości uzdrowiskowej, słynącej z leczniczych wód.
Przez cały czas trwania występów, nagradzanych gromkimi brawami kilkusetosobowej widowni, naprzeciw sceny amfiteatru odbywał się jarmark produktów rzemiosła ludowego i artystycznego
Występujące zespoły wyjeżdżały z Lądka-Zdroju zadowolone, bo miały możliwość prezentacji swego dorobku przed licznie zgromadzoną publicznością, a to właśnie publiczność pełna zachwytu z występów zespołów daje napęd do dalszej pracy i poczucie sensu kultywowania muzyki ludowej.
Organizatorem imprezy było Centrum Kultury i Rekreacji w Lądku Zdroju, którego Dyrekcja, jak i Burmistrz Lądka Zdroju już myślą o przyszłorocznych Ludowych Lądeckich Zdrojach”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności