Światowy Rok Weterynarii w Polsce

Komisja Europejska na targach POLAGRA w Poznaniu.

12 września rozpoczną się w Poznaniu międzynarodowe targi rolnicze POLAGRA Food, na których będzie można odwiedzić interaktywne stoisko Komisji Europejskiej. Udział w targach ma na celu przybliżenie obywatelom Unii roli Komisji Europejskiej w kształtowaniu bieżącej polityki Wspólnoty. Hasło brzmi Lekarze weterynarii w Twoim codziennym życiu”.

Dzień przed oficjalnym otwarciem na terenie wystawienniczym targów dojdzie do spotkania ministrów rolnictwa 27 krajów członkowskich Unii. W spotkaniu weźmie także udział Prezydent RP Bronisław Komorowski oraz Dacian Ciolos – Europejski Komisarz ds. Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Po oficjalnych rozmowach, ministrowie oraz uczestnicy rozmów zostaną zaproszeni do odwiedzenia stoiska Komisji Europejskiej.

Obecność Komisji Europejskiej na targach POLAGRA to kolejny krok na drodze przybliżenia jej struktur obywatelom Polski. Komisja była dotąd obecna na wszystkich większych imprezach rolniczych Unii Europejskiej. Jej stoisko można było odwiedzić podczas Zielonego Tygodnia w Berlinie, na targach rolniczych w Paryżu oraz w ramach brukselskiego tygodnia weterynaryjnego.

Zainteresowanie Komisji tematyką rolniczą nie jest przypadkowe. W tym roku Unia świętuje Rok Weterynarii związany z 250 rocznicą powstania zawodu lekarza weterynarii. Z tej okazji Generalna Dyrekcja do spraw Zdrowia i Ochrony Konsumentów Komisji Europejskiej (DG SANCO) oraz Światowa Organizacja Zdrowia Zwierząt (OIE), organizują szereg działań edukacyjnych, nakierowanych na uświadomienie obywateli Unii o tym, jak złożony wpływ na nasze życie mają lekarze weterynarii.

Wiele osób utożsamia lekarzy weterynarii jedynie z opieką nad zwierzętami domowymi. Tymczasem to właśnie oni, dbając o żywność na każdym etapie produkcyjnym, są odpowiedzialni za bezpieczeństwo łańcucha pokarmowego. To dzięki ich działaniom Europejczycy cieszą się zdrową żywnością, a odbiorcy spoza Unii zachwalają produkty wytwarzane w jej granicach.

Zapraszamy wszystkich gości targów POLAGRA do odwiedzenia interaktywnego stoiska Komisji Europejskiej. W dniach 12-15 września goście pawilonu będą mieli możliwość rozmowy z przedstawicielami Unii Europejskiej. Stoisko przypadnie także do gustu dzieciom, na które czekać będzie mnóstwo konkursów, quizów i gier edukacyjnych związanych z rolą lekarzy weterynarii w naszym codziennym życiu.

Informacje o DG SANCO:

DG SANCO: Dyrekcja Generalna do Spraw Zdrowia i Ochrony Konsumentów Komisji Europejskiej. Jej rolą jest zagwarantowanie, że jedzenie oraz dobra konsumenckie sprzedawane w Unii Europejskiej są bezpieczne, a wewnętrzny rynek UE ma na uwadze przede wszystkim korzyści konsumenta. Poprzez działania DG Sanco Europa wspomaga zdrowie obywateli, a także chroni stan zdrowia zwierząt Wspólnoty.
http://ec.europa.eu/dgs/health_consumer/index_en.htm

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności