fbpx
Strona głównaPozostałeStanowisko Zarządu Krajowej Rady Izb Rolniczych

Stanowisko Zarządu Krajowej Rady Izb Rolniczych

Zarząd KRIR uważa, że nowelizacja ustawy o izbach rolniczych zgłoszona przez posłów Klubu Parlamentarnego Samoobrony w momencie konstatowania się władz samorządu rolniczego na wszystkich szczeblach bez możliwości konsultacji z samymi zainteresowanymi jest nie właściwe. N

Uważamy, że nowelizacja ustawy o izbach rolniczych jest konieczna i w najbliższym czasie samorząd rolniczy przygotuje projekt nowelizacji ustawy i przedstawi je najwyższej Izbie przeprowadzając szeroką konsultacje ze wszystkimi środowiskami rolniczymi.

Projekt poselski na wiele mankamentów nie do przyjęcia takich jak:- próba przejęcia organizacji samorządowej przez związki zawodowe bez poddania się demokratycznym wyborom;- wsparcie ze środków budżetu państwa związków zawodowych poprzez izby rolnicze;- nie uwzględnienie wzrostu kompetencji izb rolniczych;- nie dostosowanie członkostwa w izbie do nowych przepisów podatkowychoraz wiele innych zapisów zmian w poszczególnych paragrafach, które nie usprawniają funkcjonowania samorządu.

rzecznik prasowy KRIR
Wojciech Petera

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.