Spotkanie producentów rzepaku

Dnia 15 stycznia br., odbyło się spotkanie przedstawicieli trzech okręgów Zrzeszenia Producentów Rzepaku z Brzegu, Kruszwicy i Szamotuł z przedstawicielami Wielkopolskich Zakładów Tłuszczowych ADM Szamotuły. Podczas spotkania omówiono m. in. szczegóły dotyczące umów handlowych i kontraktowych, jakie będą podpisywane w tym roku.

Grzegorz Marchwiński, dyrektor ds. handlowych ADM, podkreślił że umowa kontraktacyjna ma wyłącznie charakter listu intencyjnego, jednak umowę handlową, tzw. forwardową przed zbiorami będzie mógł podpisać tylko ten producent (poza firmami skupowymi), który podpisze wcześniej umowę kontraktacyjną. Umowa handlowa, zawarta przed zbiorami, może dotyczyć ok. 60 – 80 % ilości rzepaku z umowy kontraktacyjnej. Ponadto umowa handlowa proponowana jest w dwóch wersjach tj. z polskimi i niemieckimi warunkami wilgotności i zanieczyszczenia ogółem.

Przedstawiciele Krajowego Zrzeszenia Producentów Rzepaku zwrócili uwagę na konieczność bliższej współpracy z Zakładem m. in. w zakresie magazynowania. Ustalono, że ADM poda kontakt do swoich przedstawicieli regionalnych którzy będą mieli zadanie wypracowania zasad współpracy.

Mariusz Olejnik, prezes KZPR dziękując dotychczasową partnerską współpracę z ADM zaproponował poszerzenie jej o współorganizowanie szkoleń, konferencji i udział w stałych 3-4 spotkaniach o charakterze konsultacyjno – uzgodnieniowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności