Rozwiązania Bobcat do usuwania śniegu i lodu

Firma Bobcat oferuje szeroki wachlarz rozwiązań przeznaczonych do usuwania skutków zimowych warunków pogodowych, od dmuchaw śnieżnych, lemieszy i łyżek do usuwania dużych ilości śniegu, po zamiatarki kątowe do pracy z małymi ilościami śniegu oraz rozrzutniki soli i piasku, służące do zapobiegania gromadzeniu się śniegu i lodu. Bogatą ofertę osprzętu uzupełniają maszyny Bobcat, od kompaktowych ładowarek o sterowaniu burtowym i gąsienicowych, po ładowarki przegubowe i rodzinę ładowarek teleskopowych.

Do polepszenia przyczepności na śniegu służą oferowane przez firmę Bobcat opcjonalne gąsienice stalowe zakładane na opony ładowarek kołowych oraz łańcuchy zakładane na poszczególne koła.

Firma Bobcat oferuje cztery modele dmuchaw śnieżnych o szerokościach od 1220 do 2134 mm. Dmuchawy umożliwiają wyrzucanie na odległość od 7,6 do 13,7 metrów i posiadają obrotową rynnę zsypową i deflektor, służące do kierowania strumienia śniegu.

Lemiesze śnieżne Bobcat, dostępne w szerokościach od 1219 do 2438 mm, umożliwiają szybkie usunięcie niewielkich i średnich ilości śniegu z chodników i podjazdów. Opcjonalny zestaw burt końcowych przekształca modele o szerokości 2134 i 2743 mm w bardzo wydajne spychacze śnieżne, do stosowania przy odśnieżaniu parkingów i innych większych przestrzeni.
Pojemne łyżki o szerokości od 1371 do 2540 mm i pojemności od 0,36 do 1,53 m3 służą do przenoszenia śniegu. Łyżki są wyposażone w wysoką część tylną pomagającą popychać śnieg i proste boki ułatwiające wbijanie w sterty śniegu.
Do odśnieżania małych ilości śniegu o głębokości do 100 mm idealnie nadaje się zamiatarka kątowa Bobcat, można stosować ją na chodnikach, szybko usuwając śnieg podczas jednego przejazdu. Kolejnym przydatnym narzędziem firmy Bobcat służącym do odśnieżania jest szczotka z włosia, którą można montować bezpośrednio na łyżki maszyn Bobcat.

Rozrzutnik soli i piasku to idealny osprzęt do pracy na ograniczonych obszarach, takich jak parkingi, strefy dla pieszych, gdzie nie można zastosować większych maszyn. Rozrzutnik posiada kosz o pojemności 250 l. Kosz można stosować jak łyżkę, co umożliwia napełnianie go ze sterty. Rozrzucanie sterowane jest silnikiem hydraulicznym i może mieć zasięg od 5,6 do 8,7 m, w zależności od przypływu hydraulicznego maszyny.

Super frezarka i minifrezarka Bobcat świetnie radzą sobie z usuwaniem zbitego śniegu i lodu, a ponadto stanowią przyjazną środowisku alternatywę dla środków chemicznych lub soli. Super frezarka i minifrezarka z łatwością usuwają błoto, śnieg, lód i inne ubite materiały, pozostawiając za sobą gładkie powierzchnie, z których mogą korzystać piesi lub pojazdy.

Więcej informacji na temat firmy Bobcat i jej produktów można znaleźć pod adresem www.bobcat.eu.