fbpx
Strona głównaPozostałeRosja skontroluje polskie zakłady przetwórcze i paszowe

Rosja skontroluje polskie zakłady przetwórcze i paszowe

Komunikat Głównego Lekarza Weterynarii dotyczący rozmów trójstronnych pomiędzy Komisją Europejską, Federacją Rosyjską i Polską. W dniu 7 listopada 2007r. w Moskwie odbyły się trójstronne rozmowy dotyczące kontroli polskich zakładów obecnie eksportujących do Federacji Rosyjskiej. Rozmowom przewodniczył przedstawiciel Komisji Europejskiej.

Ustalono, że w przyszłym tygodniu, prawdopodobnie w we wtorek 13 listopada lub środę 14 listopada 2007r. rozpocznie się wizytacja wybranej, przez stronę rosyjską, grupy polskich zakładów. Wizytacją zostaną objęte zakłady przetwórstwa mleka i mięsa oraz zakłady paszowe.

W inspekcji wezmą udział 2 grupy inspektorów rosyjskich, którzy przez dwa tygodnie sprawdzać będą spełnianie przez polskie przedsiębiorstwa wymagań rosyjskich. W wizytacjach tych uczestniczyć będą, jako obserwatorzy, eksperci Komisji Europejskiej. Wizytacje nie dotyczą zakładów które mają embargo na eksport do Federacji Rosyjskiej.

opr. MS
źródło: ministerstwo rolnictwa

N

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.