Prezes Wielkopolskiej Izby Rolniczej został posłem

Piotr Walkowski, prezes Wielkopolskiej Izby Rolniczej, został dzisiaj zaprzysiężony na posła. Zajmie miejsce innego parlamentarzysty z ramienia PSL, Andrzeja Grzyba, który został wybrany do Parlamentu Europejskiego. Jak się dowiedzieliśmy, świeżo upieczony poseł nie zrezygnuje z funkcji prezesa samorządu rolniczego na Wielkopolsce.

Piotr Walkowski ma 45 lat i mieszka w Wysocku Wielkim w pow. ostrowskim. Tam prowadzi dość spore gospodarstwo rolne o profilu roślinnym. Jest też znanym działaczem PSL. Zasiada we władzach wojewódzkich i jest prezesem zarządu powiatowego partii. Do momentu wejścia do Sejmu, był także przewodniczącym Rady Powiatu Ostrowskiego. Wcześniej pełnił funkcję wicestarostom w Ostrowie Wlk. Od marca 2007 roku jest prezesem WIR. Bez powodzenia startował w ostatnich wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Jak się dowiedzieliśmy, Piotr Walkowski nie zrezygnuje z funkcji prezesa samorządu rolniczego. Przepisy nie zabraniają łączenia obu funkcji. Warto podkreślić, że to jedyny obecnie przypadek, kiedy prezes izby rolniczej będzie jednocześnie parlamentarzystą.