Polka wśród innowacyjnych rolniczek Europy

Komisarz ds. rolnictwa UE Dacian Ciolos wręczył Nagrodę za innowację rolniczce producentce mleka z Irlandii, Anne Moor, w czasie wczorajszej oficjalnej ceremonii rozdania nagród zorganizowanej przez Komitet Copa w Brukseli.”””

Nagroda została przyznana Anne Moore z Irlandzkiej organizacji rolników (IFA) za innowacyjne gospodarstwo ze 190 krowami żywiącymi się głównie trawą, w którym dojenie odbywa się raz dziennie, i które koncentruje się na niskich kosztach produkcji i wysokiej jakości mleka.

Nagroda za specjalne osiągnięcia została wręczona Stefania Corrocher z włoskiej organizacji
rolniczej Coldiretti, za wielofunkcyjne gospodarstwo Baugiana, które rozpoczęło produkcję
ekologiczną w roku 2007 oraz prowadzi agroturystykę.

Druga nagroda za specjalne osiągnięcia została przyznana Iwonie Bigońskiej z polskiej organizacji rolnej KRIR za 75-hektarową Szkółkę Roślin Ozdobnych Hortulus, której największą atrakcją jest 5-hektarowy ogród tematyczny.

Nagroda za innowację dla rolniczek przyznawana przez Komisję Kobiet Komitetu Copa ma na celu zwrócenie uwagi na obszary, w których kobiety wykazały się wiedzą ekspercką w
innowacjach oraz podkreślenie korzyści z działań kobiet dla rolnictwa. Ma na celu również
promowanie stosowania dalszych innowacyjnych, konkurencyjnych praktyk. Nagroda
przyznawana jest co dwa lata w oparciu o kryteria takie jak wykorzystanie wiedzy fachowej,
nowych metod czy technologii w danym sektorze. Rolniczki stanowią ponad 35 % siły roboczej w europejskim rolnictwie, zatem ważne jest uznanie korzyści związanych z ich pracą w sektorze.
Komisja Kobiet powstała w 1968, dziesięć lat po utworzeniu Komitetu Copa, i ma szczególne miejsce w organizacji. Adriana Bucco, przewodnicząca Komisji Kobiet Komitetu Copa, powiedziała Poprzez wręczenie nagrody za innowację dla rolniczek Komitet Copa pragnie podkreślić innowacje i korzyści jakie kobiety mogą przynieść rolnictwu. Innowacja zastosowana przez te rolniczki ukazuje, że odgrywają one kluczową rolę w tworzeniu przyszłości społeczności wiejskich”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności