Po zakupy na nowoczesne targowisko

Dziesięć targowisk za 8,3 mln zł powstanie na Warmii i Mazurach ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich przeznaczonych na podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej.

– W ramach tego programu mogliśmy przeznaczyć środki na budowę, przebudowę, remont albo wyposażenie stałych targowisk – mówi Jacek Protas, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego. – Wsparliśmy przede wszystkim inwestycje w gminach wiejskich, ale także w miejsko-wiejskich i w mniejszych miastach. Dziewięć z nich chce zmodernizować targi, które funkcjonują od lat i do których mieszkańcy są tradycyjnie przywiązani, natomiast Tolkmicko chce zbudować takie miejsce od podstaw. Dzięki temu powstaną nowoczesne, zadaszone, oświetlone i oznaczone targowiska z urządzeniami sanitarnymi i parkingami, wygodne dla kupujących i handlujących. Ważne jest także, że ponad połowę powierzchni handlowej targowiska powinny zajmować produkty rolno-spożywcze, a rolnicy muszą mieć zapewniony preferencyjny dostęp do punktów sprzedaży.

Lista targowisk:
– Kętrzyn, ul. Wojska Polskiego 11, beneficjent – miasto Kętrzyn,
– Susz, ul. Wybickiego 6, gmina Susz,
– Dobre Miasto, ul. Warszawska 14, gmina Dobre Miasto,
– Lidzbark Warmiński, ul. Świętochowskiego 14, miasto Lidzbark Warmiński,
– Szczytno, ul. Sienkiewicza 1, miasto Szczytno,
– Giżycko, ul. 1 Maja 14, miasto Giżycko,
– Olsztynek, ul. Ratusz 1, gmina Olsztynek,
– Kowale Oleckie, ul. Kościuszki 44, Kowale Oleckie,
– Dywity, ul. Olsztyńska 32, gmina Dywity,
– Tolkmicko, ul. Portowa 2, gmina Tolkmicko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności