Piwo warzone dzięki ZA PUŁAWY

Zakłady Azotowe PUŁAWY S.A. oraz Perła – Browary Lubelskie S.A. podpisały umowę na dostawy ciekłego dwutlenku węgla. Produkt ten jest używany do saturacji warzonego w Perle piwa.

Lubelski browar słynie z piwa Perła w różnych odmianach (Chmielowa, Export, Mocna, Niepasteryzowana) ale także marek: Zwierzyniec, Goolman czy Lubelskie.
Jedna 20-tonowa cysterna dwutlenku węgla wystarczy do wyprodukowania 6 000 hektolitrów piwa – to jest 1 200 000 puszek lub butelek o standardowej pojemności 0,5 litra. Tygodniowo Zakłady Azotowe PUŁAWY S.A. dostarczają do browarów Perły kilka cystern dwutlenku węgla.
Dwutlenek węgla produkowany jest w Zakładach Azotowych PUŁAWY od 1970 roku. W pełni zasługuje on na miano pierwszego spożywczego produktu Spółki – stanowi dodatek do żywności, posiada certyfikat Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Żywności, a cysterny do transportu dwutlenku węgla podlegają kontroli Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego. Zdolności produkcyjne ciekłego dwutlenku węgla wynoszą w Zakładach Azotowych PUŁAWY 74 250 ton/rok.
Warto również dodać, iż puławski Instytut Nawozów Sztucznych oferuje wysokiej jakości ekstrakt chmielowy używany w browarnictwie, co czyni z Puław znaczące miejsce dla produkcji piwa w Polsce.