fbpx
Strona głównaPozostałePilotażowa lekcja pro-zdrowotna w Białymstoku

Pilotażowa lekcja pro-zdrowotna w Białymstoku

Z inicjatywy Departamentu Spraw Społecznych Referatu Zdrowia Urzędu Miejskiego w Białymstoku oraz programu Mleko z klasą” w białostockich szkołach podstawowych realizowane będą pilotażowe lekcje pro-zdrowotne poświęcone walorom odżywczym mleka. N”

Program popularyzacji picia mleka pod nazwą Mleko z klasą” funkcjonuje od początku tego roku kalendarzowego. Jedną z form aktywności programu jest realizacja przez nauczycieli przyrody w klasach czwartych lekcji pro-zdrowotnej poświęconej walorom spożywania mleka. -Konspekt lekcji napisany został z myślą o dzieciach z klas czwartych szkoły podstawowej – informuje Magdalena Bednarek z programu “Mleko z klasą”. Jednakże może być z powodzeniem przeprowadzony w klasach młodszych – dodaje.
Lekcja w oparciu o zaproponowany konspekt została pozytywnie oceniona przez metodyków oraz przeprowadzona już w jednej z białostockich szkół.

Każda białostocka szkoła podstawowa, która przystąpi do programu “Mleku z klasą” otrzyma w przeciągu miesiąca gotowe pakiety do przeprowadzenia lekcji zawierające konspekt oraz pomoce dydaktyczne w postaci kart pracy, tablic informacyjnych, krzyżówek, rozsypywanek i kart ewaluacji. Posłużą one do sprawnego i efektywnego przeprowadzenia lekcji, której efektem ma być zdobycie przez dzieci i poszerzenie wiedzy o wartościach odżywczych mleka, procesie produkcji i obecności produktów nabiałowych w codziennej diecie.
-Przygotowana przez nas lekcja pro-zdrowotna jest programem pilotażowym, który do końca roku szkolnego zamierzamy zrealizować w Białymstoku – informuje Magdalena Bednarek z “Mleka z klasą”. Jeśli będzie pozytywne odbiór lekcji zarówno wśród uczniów jak i nauczycieli, to zapewne rozszerzymy jego realizację na obszar całej Polski -dodaje.

W warsztatach poświęconych lekcji “Mleka z klasą” uczestniczyli dziś nauczyciele prawie wszystkich białostockich szkół podstawowych. Lekcja przyjęta została pozytywnie. Nauczyciele podkreślali jej walory edukacyjne, estetyczność i czytelność pomocy dydaktycznych oraz wyrażali gotowość do przeprowadzenia lekcji.
-Rezultaty programu pilotażowego poznamy w maju lub czerwcu – poinformowała Katarzyna Subieta z Referatu Zdrowia Urzędu Miejskiego w Białymstoku. -Wtedy ponownie spotkamy się z nauczycielami, aby ocenić jak wiele lekcji przeprowadzili w swoich szkołach i z jakim oddźwiękiem się one spotkały – dodała.

Podczas dzisiejszego spotkania nauczyciele poznali również przyczyny opóźnień w dostawach mleczka do szkół, które zgłosiły się do programu bezpłatnego picia mleka.
-Przyczyną tych opóźnień jest nieoczekiwanie wysoki popyt na mleko oraz gwałtowny wzrost ceny mleka, odnotowany w ostatnich trzech miesiącach – informuje Agnieszka Maliszewska z programu “Mleko z klasą”. -W związku z nim, Agencja Rynku Rolnego zwróciła się do Ministerstwa Rolnictwa o uruchomienie dodatkowy funduszy na pokrycie kosztów bezpłatnego spożycia mleka przez dzieci w szkołach. Pieniądze te mają zostać uruchomione w najbliższym czasie i od początku listopada nie powinno być już przerw w dostawach mleka do szkoły – dodaje A. Maliszewska.

źródło: źródło agencja Firts Cimmunications
opr. MS, wrp.pl

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.