Opolagra 2009 – dalszy rozwój

W roku bieżącym wystawa odbędzie się w dniach od 5 do 7 czerwca, na lotnisku Aeroklubu Opolskiego w Polskiej Nowej Wsi, gmina Komprachcice k. Opola. Dla podniesienia standardu wciąż udoskonalana jest infrastruktura wystawy, z drogami dojazdowymi, parkingami, stanowiskami do rozładunku sprzętu ciężkiego, jak i powierzchniami przewidzianymi do pokazu pracy maszyn i wystawy zwierząt.

W tym roku przygotowano dla wystawców i zwiedzających nowe propozycje na nadchodzącą wystawę Opolagra 2009.

Tematem przewodnim tegorocznej wystawy będzie energooszczędna uprawa roli. Zaprezentowana zostanie obszerna oferta techniki do produkcji roślinnej i zwierzęcej oraz środków produkcji. Organizator poszerzył ofertę dotyczącą bioenergii, i po raz pierwszy na wystawie poruszona zostanie tematyka związaną z rybactwem śródlądowym.

Dzięki uprzejmości firmy AgroCom, zwiedzający będą mieli możliwość oglądać najnowocześniejsze rozwiązania GPS w praktycznym pokazie, a także uczestnictwa w forum dyskusyjnym.

Specjalne działy poświęcone będą technice leśnej, oraz sektorom dom i ogród. Program wystawy uzupełnią pokazy pracy maszyn, oraz specjalistyczne imprezy informacyjne w formie forum dyskusyjnego, organizowanego w samodzielnej hali, przy aktywnej współpracy z Urzędem Marszałkowskim w Opolu, Dolnośląskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu oraz Polskim Towarzystwem Rybackim.

Okręgowy Związek Hodowców Bydła w Opolu, działający z ramienia Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka, po raz kolejny przygotowuje cieszącą się bardzo dużym zainteresowaniem II Wojewódzką Wystawę Bydła Mlecznego wraz z aukcją. Hodowcy zaprezentują stawkę krów o najwyższej wydajności, pochodzących z całej południowo – zachodniej Polski. Dla najlepszej sztuki przewidziane jest przyznanie tytułu Superczempiona Opolagry”. W ramach aukcji, zainteresowani będą mieli możliwość nabycia cennych okazów. Dodatkowo firma Sano przygotuje ciekawe forum dotyczące TMR oraz specjalne szkolenie dla hodowców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności