Moc energii odnawialnej

Prawie 3 gigawaty zainstalowanej mocy mają istniejące w Polsce odnawialne źródła energii elektrycznej, jak informuje Urząd Regulacji Energetyki. W Polsce jest ponad 1,5 tys. takich instalacji. Najwięcej mocy mają elektrownie wiatrowe. W połowie czerwca w kraju było w sumie 1437 takich źródeł, o mocy 2852 MW (2,852 GW).

Najwięcej mocy może dać 472 instalacji wiatrowych (są to zarówno pojedyncze wiatraki, jak i ich farmy). Obecnie są one w stanie produkować energię z mocą 1389 MW.
Więcej jest elektrowni wodnych – 741 instalacji, ale mogą one wytworzyć mniej prądu, niż wiatraki – mają 947,6 MW mocy.
W Polsce w połowie czerwca było 157 elektrowni na biogaz. Ich łączna moc wytwórcza przekraczała 93,4 MW energii. Z elektrowni na biomasę, których jest 19, można było wyprodukować w sumie więcej energii, niż w biogazowniach – mają one łączną moc 421,3 MW.
Cztery istniejące w kraju elektrownie słoneczne to łącznie jedynie 0,1 MW mocy. W Polsce są też 44 instalacje wytwarzające prąd elektryczny poprzez współspalanie biomasy z paliwami kopalnymi.
Źródło: PAP, wnp.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności