fbpx
Strona głównaPozostałeKurs - przydomowa produkcja biopaliw

Kurs – przydomowa produkcja biopaliw

Czasopismo i strona internetowa www.biopaliwa.pl zaprasza na szkolenie pt. Przydomowa produkcja biopaliwa”.”

W projektach ustaw o biopaliwach, które najprawdopodobniej wejdą w życie w drugim półroczu br., znajdują się zapisy umożliwiające produkcję na własny użytek do 100 l/ha biopaliwa przez rolników. Warto wiedzieć wcześniej jak zabrać się do stworzenia odpowiedniej instalacji do produkcji przydomowej produkcji olejów i ich estryfikacji. Okazją do tego może być szkolenie Przydomowa produkcja biopaliwa” organizowane przez stronę internetową i czasopismo www.biopaliwa.pl.

Podczas ww. szkolenia poruszone będą bardzo interesujące zagadnienia. Między innymi odbędzie się wykład oraz pokaz praktyczny prasy do tłoczenia oleju o dobowej wydajności około 100 litrów oleju oraz prezentacja holenderskiej instalacji do “garażowej produkcji” oraz pokaz praktyczny wykorzystywania parownika elektrycznego jako reaktora do produkcji estrów.

Oprócz tego odbędzie się wykład praktyczny instalacji do zasilania silnika czystym olejem roślinnym w samochodzie Mercedes Vito 108D.

Szkolenia odbędą się w trzech terminach: 11, 18 i 25 marca 2006 (trzy kolejne soboty) w godzinach 11.00-15.00 w Gimnazjum w Strykowie (gmina Stęszew ok. 30 km od Poznania, wieś Strykowo położona na trasie Poznań – Zielona Góra) przy ul. Szkolnej. Szkolenia będą odbywać się jednorazowo w 20-30 osobowych grupach. Część praktyczna to pokazy garażowej, przydomowej instalacji do tłoczenia i przerobu oleju, odbędzie się przy ul. Polnej 4. Koszt udziału jednej osoby 50 zł.Wszystkich zainteresowanych udziałem w szkoleniu o wcześniejszy kontakt z redakcją: “OL-PRESS”, tel./fax. (061) 898 63 00 lub 606 268 655.


Opr. MS

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.