Krone Comprima: 149 balotów na godzinę – nowy rekord świata

149 okrągłych balotów na godzinę wykonanych za pomocą Comprima F 125 XC – oto nowy rekord świata. Niniejszy rekord został ustanowiony dnia 21 sierpnia 2012 r. na 35-hektarowym polu pszenicy w miejscowości Klein Oschersleben (Saksonia-Anhalt). Ewald Vehring, nauczyciel techniki rolniczej w instytucji edukacyjnej DEULA Freren, był kierowcą rekordowego zaprzęgu, rekord został udokumentowany przez magazyny rolnicze DLZ i agrarheute.

Próba ustanowienia rekordu rozpoczęła się o godz. 12.05 i skończyła po dokładnie 60 minutach. Dane techniczne: średnica balotów 1,25 m, maksymalna gęstość sprasowania, jak również trzy owinięcia siatką. Punktualnie o godz. 13.05 wyłączono maszyny; licznik balotów pokazywał wtedy wynik 149 balotów w czasie 60 minut. Oznacza to, że prasa osiągnęła przeciętny wynik 2,5 balotów na minutę. Bądź innymi słowy: w czasie 60 minut prasa przerobiła 28 ton słomy pszennej.

Wspólnie z drużyną Krone nowy rekord świata, bezpośrednio na polu, świętował kierowca Ewald Vehring. Ta jedna godzina była czystym stresem – nawet dla tak bardzo doświadczonego kierowcy prasy jak ja”, uważa Vehring. Lecz, uzupełnia rozpromieniony rekordzista: “Po pół godziny jazdy spojrzałem po raz pierwszy na licznik balotów i wówczas miałem już 7 balotów przewagi nad starym rekordem. Była to chwila, kiedy po raz pierwszy pomyślałem, że dzisiaj pobijemy nowy rekord świata.

Film video dokumentujący rekord znajduje się na stronie internetowej: www.krone.de