Konkurs “Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” 2009 na finiszu

16 gospodarstw rolnych oczekuje wizytacji Centralnej Komisji VII ogólnokrajowego konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”. Finaliści etapu wojewódzkiego konkursu wkroczyli w ostatnią fazę rywalizacji. Od 6 lipca członkowie komisji, reprezentanci organizatorów konkursu, odwiedzać będą wytypowane gospodarstwa i oceniać zgodność ich stanu z wymogami konkursowymi.”

Coroczny konkurs ogłaszany jest w dwóch kategoriach gospodarstw, tj. wielkotowarowych i indywidualnych. Udział w konkursie wymaga teoretycznej znajomości oraz praktycznego stosowania zasad bezpieczeństwa pracy w rolnictwie, wzorowego utrzymania budynków inwentarskich, zapewnienia prawidłowych warunków bytowania i obsługi inwentarza, dbałości o stan techniczny maszyn i sprzętu rolniczego, prawidłowego zabezpieczenia instalacji elektrycznych, stosowania jakościowych środków ochrony osobistej, utrzymania w gospodarstwie porządku i estetyki, a także podejmowania we własnym zakresie rozwiązań służących zwiększeniu ochrony życia i zdrowia w gospodarstwie.

Organizatorami konkursu są MRiRW, KRUS, ANR i PIP. Nagrodą główną dla zwycięzcy w kategorii indywidualnej, ufundowaną przez Prezesa Kasy, jest ciągnik Farmtrac 665DT. W tym roku zgłoszenia do tej kategorii dokonało 1168 gospodarstw rolnych, spośród których do drugiego, regionalnego etapu zakwalifikowało się 147. Lista 16 laureatów wojewódzkich dostępna jest na stronie www.krus.gov.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności