fbpx

Kolejna edycja Zielonego AgroShow za nami

W dniach 26 i 27 maja na terenie lotniska w Kamieniu Śląskim (gmina Gogolin, woj. opolskie), odbyła się VI Międzynarodowa Wystawa Rolnicza Zielone AgroShow. Organizatorem wystawy tradycyjnie była Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych z Torunia (PIGMiUR). N

Wędrujące Zielone AgroShow po raz kolejny potwierdziło swoje miejsce na mapie wystaw rolniczych. 152 wystawców i 20 tysięcy zwiedzających, to liczby potwierdzające dobrą markę wystawy. Wśród zwiedzających byli nawet rolnicy z Podlasia. I choć pierwszy dzień targów zapowiadał klapę, jeśli chodzi o zwiedzających (przybyło ich 3 tysiące), to jednak niedziela poprawiła nastroje wystawców. Zadowoleni z wystawy są również sami organizatorzy.
– Jako organizatorzy jesteśmy zadowoleni, dlatego, że był to dla nas nowy region – mówi Renata Arkuszewska wiceprezes PIGMiUR. Ostrzegano nas również przed niską frekwencją imprez organizowanych na Opolszczyźnie. Choć sobota pod względem pogody i wystawców nie była może na pozór zgodna z oczekiwaniami, niektórzy wystawcy byli zadowoleni, ponieważ mieli konkretnych klientów. Niedzielna frekwencja udowodniła, że formuła targów wędrujących ma sens. To głównie wystawcy podpowiadają nam w jakim regionie zorganizować kolejne Zielone AgroShow. Oczywiście sukces wystawy zależy głównie od zwiedzających. Staramy się jako organizatorzy, by frekwencja była jak największa.
Zielone Targi nakierowane są głównie na hodowców bydła. Z tego też względu rokrocznie wybierane są regiony, w których ten sektor produkcji rolniczej jest dominujący. Stąd w przeważającej większości wystawcy oferowali maszyny i urządzenia wykorzystywane w procesie technologicznym przygotowania, zbioru oraz konserwacji i zadawania pasz zielonych. Nie zabrakło również firm oferujących nawozy, nasiona, pasze, wyposażenie do budynków inwentarskich. Teren ekspozycji wynosił 14 tys. m2.
23 firmy mogły również zaprezentować swoje maszyny w pracy. Na pokazach, które odbywały się na specjalnie przygotowanym polu o obszarze 10 ha, zaprezentowano 82 maszyny rolnicze, wykorzystywane do produkcji zielonek. W tym roku zmieniono formułę pokazów. Dotychczas maszyny prezentowano według ich kolejności użycia w procesie technologicznym. W bieżącym roku wystawcy na przydzielonym poletku zaprezentowali po kolei maszyny wchodzące w skład ich oferty tworzącej linię technologiczną, czyli od koszenia po zbiór.
Teraz PIGMiUR przygotowuje się do kolejnej edycji AgroShow w Bednarach (wrzesień). Jak powiedziała nam R. Arkuszewska, generalnie utrzymana będzie ubiegłoroczna koncepcja. Wiele firm już zgłosiło udział w wystawie. Będą oczywiście pokazy maszyn w pracy. Nowinką ma być plac nowości”, na którym będą prezentowane maszyny, które dotychczas nie były pokazywane na AgroShow.
Pozostaje życzyć dobrej pogody i tłumów zwiedzających.


Marcin Simiński

Bayer - baner
Advertisement
McHale - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.

×Mandam - baner corner