fbpx
Strona głównaPozostałeKolejna edycja Zielonego AgroShow za nami

Kolejna edycja Zielonego AgroShow za nami

W dniach 26 i 27 maja na terenie lotniska w Kamieniu Śląskim (gmina Gogolin, woj. opolskie), odbyła się VI Międzynarodowa Wystawa Rolnicza Zielone AgroShow. Organizatorem wystawy tradycyjnie była Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych z Torunia (PIGMiUR). N

Wędrujące Zielone AgroShow po raz kolejny potwierdziło swoje miejsce na mapie wystaw rolniczych. 152 wystawców i 20 tysięcy zwiedzających, to liczby potwierdzające dobrą markę wystawy. Wśród zwiedzających byli nawet rolnicy z Podlasia. I choć pierwszy dzień targów zapowiadał klapę, jeśli chodzi o zwiedzających (przybyło ich 3 tysiące), to jednak niedziela poprawiła nastroje wystawców. Zadowoleni z wystawy są również sami organizatorzy.
– Jako organizatorzy jesteśmy zadowoleni, dlatego, że był to dla nas nowy region – mówi Renata Arkuszewska wiceprezes PIGMiUR. Ostrzegano nas również przed niską frekwencją imprez organizowanych na Opolszczyźnie. Choć sobota pod względem pogody i wystawców nie była może na pozór zgodna z oczekiwaniami, niektórzy wystawcy byli zadowoleni, ponieważ mieli konkretnych klientów. Niedzielna frekwencja udowodniła, że formuła targów wędrujących ma sens. To głównie wystawcy podpowiadają nam w jakim regionie zorganizować kolejne Zielone AgroShow. Oczywiście sukces wystawy zależy głównie od zwiedzających. Staramy się jako organizatorzy, by frekwencja była jak największa.
Zielone Targi nakierowane są głównie na hodowców bydła. Z tego też względu rokrocznie wybierane są regiony, w których ten sektor produkcji rolniczej jest dominujący. Stąd w przeważającej większości wystawcy oferowali maszyny i urządzenia wykorzystywane w procesie technologicznym przygotowania, zbioru oraz konserwacji i zadawania pasz zielonych. Nie zabrakło również firm oferujących nawozy, nasiona, pasze, wyposażenie do budynków inwentarskich. Teren ekspozycji wynosił 14 tys. m2.
23 firmy mogły również zaprezentować swoje maszyny w pracy. Na pokazach, które odbywały się na specjalnie przygotowanym polu o obszarze 10 ha, zaprezentowano 82 maszyny rolnicze, wykorzystywane do produkcji zielonek. W tym roku zmieniono formułę pokazów. Dotychczas maszyny prezentowano według ich kolejności użycia w procesie technologicznym. W bieżącym roku wystawcy na przydzielonym poletku zaprezentowali po kolei maszyny wchodzące w skład ich oferty tworzącej linię technologiczną, czyli od koszenia po zbiór.
Teraz PIGMiUR przygotowuje się do kolejnej edycji AgroShow w Bednarach (wrzesień). Jak powiedziała nam R. Arkuszewska, generalnie utrzymana będzie ubiegłoroczna koncepcja. Wiele firm już zgłosiło udział w wystawie. Będą oczywiście pokazy maszyn w pracy. Nowinką ma być plac nowości”, na którym będą prezentowane maszyny, które dotychczas nie były pokazywane na AgroShow.
Pozostaje życzyć dobrej pogody i tłumów zwiedzających.


Marcin Simiński

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.