fbpx
Strona głównaPozostałeKampania cukrowa na finiszu

Kampania cukrowa na finiszu

Pierwsze Oddziały KSC zakończyły kampanię 2007/2008. Najkrócej pracowały “Cukrownia Łapy” i “Cukrownia Lublin”. Zgodnie z planem, ostatnie zakłady zakończą kampanię w pierwszych dniach stycznia. W całęj Spółce potrwa ona ok. 80 dni, w których trakcie cukrownie KSC przerobią ponad 4,2 mln ton buraków i wyprodukują ponad 600 tys. ton cukru kwotowego.

Jak informuje rzecznik prasowy KSC – Łukasz Wróblewski -, kampania w Spółce rozpoczęła się tradycyjnie na przełomie wrześnie i października. W tym roku skup i przerób buraków prowadziło 11 zakładów zlokalizowanych na terenie sześciu województw. Najszybciej – bo 30 listopada – kampanię zakończył Oddział “Cukrownia Łapy”, który w ciągu niespełna 59 dni przerobił ok. 400 tys. ton buraków wytwarzając z nich ponad 60 tys. ton cukru. 11 grudnia pracę sfinalizowała “Cukrownia Lublin”, do której ok. 16 grudnia dołączą Oddziały “Krasnystaw” i “Werbkowice”.

opr. MS
Wrp.pl

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.