Kampania cukrowa na finiszu

Pierwsze Oddziały KSC zakończyły kampanię 2007/2008. Najkrócej pracowały “Cukrownia Łapy” i “Cukrownia Lublin”. Zgodnie z planem, ostatnie zakłady zakończą kampanię w pierwszych dniach stycznia. W całęj Spółce potrwa ona ok. 80 dni, w których trakcie cukrownie KSC przerobią ponad 4,2 mln ton buraków i wyprodukują ponad 600 tys. ton cukru kwotowego.

Jak informuje rzecznik prasowy KSC – Łukasz Wróblewski -, kampania w Spółce rozpoczęła się tradycyjnie na przełomie wrześnie i października. W tym roku skup i przerób buraków prowadziło 11 zakładów zlokalizowanych na terenie sześciu województw. Najszybciej – bo 30 listopada – kampanię zakończył Oddział “Cukrownia Łapy”, który w ciągu niespełna 59 dni przerobił ok. 400 tys. ton buraków wytwarzając z nich ponad 60 tys. ton cukru. 11 grudnia pracę sfinalizowała “Cukrownia Lublin”, do której ok. 16 grudnia dołączą Oddziały “Krasnystaw” i “Werbkowice”.

opr. MS
Wrp.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności