fbpx

Kampania cukrowa na finiszu

Pierwsze Oddziały KSC zakończyły kampanię 2007/2008. Najkrócej pracowały “Cukrownia Łapy” i “Cukrownia Lublin”. Zgodnie z planem, ostatnie zakłady zakończą kampanię w pierwszych dniach stycznia. W całęj Spółce potrwa ona ok. 80 dni, w których trakcie cukrownie KSC przerobią ponad 4,2 mln ton buraków i wyprodukują ponad 600 tys. ton cukru kwotowego.

Jak informuje rzecznik prasowy KSC – Łukasz Wróblewski -, kampania w Spółce rozpoczęła się tradycyjnie na przełomie wrześnie i października. W tym roku skup i przerób buraków prowadziło 11 zakładów zlokalizowanych na terenie sześciu województw. Najszybciej – bo 30 listopada – kampanię zakończył Oddział “Cukrownia Łapy”, który w ciągu niespełna 59 dni przerobił ok. 400 tys. ton buraków wytwarzając z nich ponad 60 tys. ton cukru. 11 grudnia pracę sfinalizowała “Cukrownia Lublin”, do której ok. 16 grudnia dołączą Oddziały “Krasnystaw” i “Werbkowice”.

opr. MS
Wrp.pl

McHale - baner - kwiecień 2024
Syngenta baner Treso
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.