fbpx
Strona głównaFirmy i produktyInnowacyjne nawozy mikroelementowe AMINO ULTRA - skuteczniej i taniej

Innowacyjne nawozy mikroelementowe AMINO ULTRA – skuteczniej i taniej

Na konferencji prasowej 26 września firma Intermag poinformowała o wprowadzeniu na rynek nowej serii nawozów dolistnych Amino Ultra. Nowatorska formulacja tych nawozów została opracowana na bazie naturalnego roślinnego transportera mikroelementów – glicyny. AMINO ULTRA przeznaczone są dla wszystkich rodzajów upraw. Odznaczają się znacząco szybszą i lepszą przyswajalnością w porównaniu do standardowych chelatów. Posiadają ponad 60% więcej czystego składnika odżywczego, dzięki czemu są znacznie wydajniejsze i pozwalają na osiąganie lepszych efektów biologicznych przy jednocześnie niższym koszcie aplikacyjnym na hektar. Forma ultragranulatu zapewnia doskonałą rozpuszczalność i mieszalność z innymi agrochemikaliami, przy tym są biodegradowalne, czyli w pełni bezpieczne dla środowiska naturalnego.

W efekcie prac badawczych, licznych testów przy współpracy z pracownikami naukowymi i rolnikami opracowano nową kategorię nawozów mikroelementowych AMINO ULTRA, bazujących na naturalnym transporterze mikroelementów – glicynie, dzięki któremu roślina łatwo i szybko przyswaja mikroelementy nawet w ekstremalnie trudnych warunkach, np. suszy.

Glicyna to najmniejszy, a zarazem najbardziej mobilny i najszybciej wchłaniany przez rośliny aminokwas i dlatego AMINO ULTRA aplikowane nalistnie są szybciej i efektywniej przyswajane niż standardowe nawozy mikroelementowe. Dzięki temu są one optymalnym rozwiązaniem w odżywianiu roślin, nawet w trudnych warunkach glebowo-klimatycznych. Glicyna, jako naturalny roślinny transporter mikroelementów, ulega szybkiej biodegradacji w środowisku naturalnym, dlatego AMINO ULTRA są w pełni bezpieczne zarówno dla roślin, jak i dla środowiska naturalnego.

Nawozy AMINO ULTRA są zarejestrowane jako nawozy mineralno-organiczne. Amino Ultra zapewniają skuteczność i bezpieczeństwo uprawy, przy zmianach klimatycznych, zwłaszcza przy wysokich temperaturach. Wyróżniają się bardzo wysoką koncentracją składników pokarmowych, nawet 60% wyższą w porównaniu do standardowych chelatów. Dzięki temu możliwe jest stosowanie znacznie niższej dawki nawozów na hektar.

Nawozy zostały przebadane w laboratoriach INTERMAG i sprawdzone w doświadczeniach naukowych prowadzonych m.in. przez Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu. Zostały również przetestowane w warunkach polowych przez producentów rolnych i ogrodniczych w Polsce i za granicą.

Nowe nawozy firmy INTERMAG dostępne są w nowoczesnej formie ultragranulatu, który nie pyli i nie zbryla się. Ponadto, cechuje je doskonała rozpuszczalność oraz mieszalność z agrochemikaliami. Nawozy mogą być wykorzystywane do tworzenia zaawansowanych mieszanin zbiornikowych – zweryfikowano mieszalność ze 162 najpopularniejszymi środkami ochrony roślin i wykazano ponad 99% mieszalności, nawet w mieszaninach wielokomponentowych, przy jednoczesnym braku efektu pienienia podczas rozpuszczania.

W ofercie INTERMAG dostępne są cztery rodzaje nawozów dla upraw rolniczych, sadów, jagodników, upraw warzywniczych i roślin ozdobnych. Są to: AMINO ULTRA Mn-22, AMINO ULTRA Zn-24, AMINO ULTRA Fe-20 oraz AMINO ULTRA Cu-24.

Producent zaleca stosowanie nawozów w okresach intensywnego wzrostu i rozwoju roślin w przypadku zdiagnozowania niedoborów manganu, cynku, żelaza lub miedzi w roślinach. Zaleca wykonanie 2-3 zabiegów w sezonie w 3-7 dniowych odstępach do momentu ustąpienia niedoborów.

Nawozy AMINO ULTRA będą oferowane w sezonie 2020 zarówno w Polsce, jak i na rynkach zagranicznych. Producent deklaruje konkurencyjne ceny produktu w porównaniu do technologii chelatowych.

Tekst i zdjecia Wojciech Suwara

 

 

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.