Do Przysieka na Jarmark Wielkanocny

W dniu 27 marca w Przysieku/k Torunia po raz drugi organizowany jest Jarmark Wielkanocny, a na którym organizatorzy – Sekretariat Regionalny KSOW oraz Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego – przygotowali atrakcje dla gości.

Podczas imprezy odbędą się pokazy i warsztaty nakrywania stołów wielkanocnych, kulinarne – przyrządzenia potraw wielkanocnych oraz kosmetyczne. Na kiermaszach zaprezentowane zostaną produkty lokalne i tradycyjne, produkty rolnictwa ekologicznego, wyroby rękodzieła ludowego i artystycznego, rośliny ozdobne, materiał szkółkarski i elementy architektury ogrodowej.

Nie zabraknie też konkursów, podczas Wojewódzkiego Konkursu Pisanek Wielkanocnych wyłonione zostaną najpiękniejsze pisanki wykonane przez dzieci, młodzież i dorosłych, a o prymat najsmaczniejszego produktu regionalnego zawalczą potrawy w ramach Wielkanocnego Przysmaku Regionalnego”.

Okres przedświąteczny to czas, kiedy mamy ochotę zmienić coś w domu czy ogrodzie. Na Jarmarku będzie można uzyskać bezpłatne konsultacje projektantów wnętrz i projektantów ogrodów. Będzie można też zakupić elementy wystroju potrzebne do realizacji nowych pomysłów.

Podczas konkursu na najsmaczniejszy produkt “Wielkanocny Przysmak Regionalny”, będzie można oddać swój głos na potrawę, która najbardziej będzie smakowała. Dla ich wytwórców przewidziano nagrody, w tym specjalne wyróżnienie sponsorowane przez Sekretariat Regionalny Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.

Na pokonkursowej wystawie pisanek wielkanocnych będzie można podziwiać dzieła lokalnych artystów. Wojewódzki Konkurs Pisanek Wielkanocnych jest organizowany już po raz drugi. W tym roku do konkursu zgłoszono blisko 500 prac! Pisanki, które będzie można podziwiać to prawdziwe arcydzieła. Autorom nie brakuje fantazji. Jajka małe i duże, zdobione są często tradycyjnymi metodami, ale zdarzają się bardzo nowoczesne techniki. Każda praca jest niepowtarzalna.

Organizatorzy zapraszają od godziny 10.00 do Przysieka!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności