fbpx

Czym John Deere zaskoczy podczas AgroShow?

Wystawa w Bednarach rozpoczyna się w już w piątek 19 września. Przygotowania ogromnego placu, na którym swoją ofertę zaprezentuje ponad 600 wystawców, już trwają. Firma John Deere Polska (JD), dokładnie na tydzień przed Bednarami” postanowiła zaprosić redakcje rolne, by przybliżyć nowości, które zaprezentuje podczas Wystawy. Ponadto, jako pierwsza postanowiła pochwalić się się także atrakcjami jakie będą czekać na zwiedzających na stoisku firmy.”

Wyzwolenie wyścigowych instynktów – John Deere Grand Prix
Cała branża rolna czeka na wielkie wydarzenie jakim jest wystawa Agro Show w Bednarach. To już dziesiąta jej edycja, a więc bardzo ważny i zarazem zobowiązujący jubileusz. O niezwykłości tej edycji mówią już sami organizatorzy, ale i wystawcy robią wszystko by tym razem zapewnić zwiedzającym maksymalną ilość wrażeń.

Samasz loteria - baner

John Deere Polska, firma, której ekspozycja co rok zajmuje największą powierzchnię, również przygotowała dla odwiedzających Agro Show wiele atrakcji. Już samo stoisko przyciągnie zapewne tłumy. Będzie one w tym roku utrzymane w konwencji bardzo popularnego ostatnio sportu – formuły 1. W programie m. in. zespół JD Race w akcji, a więc wyścigi bolidów oraz występy sympatycznych JD Grid Girls. Ponadto w ramach specjalnego pokazu JD Pit Stop odbędzie się rywalizacja zespołów dilerów JD, między innymi o to, która epika najszybciej wymieni przednie koło w ciągniku.

Na specjalnie przygotowanym ringu każdy odwiedzający stoisko JD będzie mógł zasiąść za kierownicą ciągnika 7830 wyposażonego w zaawansowany system iTecPro, a także sprawdzić terenowe zalety pojazdów użytkowych Gator – to nowość w ofercie JD (czytaj poniżej).

W ramach głównym pokazów zwiedzający będą mogli zobaczyć absolutną nowość jeśli chodzi o firmę JD, a mianowicie opryskiwacz samojezdny 5430i z systemami BoomTrack, SprayerPro, AutoDilute i FieldDoc.

JD przygotował kilka promocji cenowych. Niektóre z nich są już znane klientom jak np. promocja na ładowacz, przy zakupie ciągnika 6030. Po atrakcyjnej cenie będzie można kupić także prasy do słomy. Dla szukających ciekawych rozwiązań finansowych firma przygotowała produkt John Deere Credit.

Zielona strona mocy” – czym zaskoczy John Deere?
John Deere to firma, która lubi zaskakiwać. Tak będzie i w tym roku. Swoją premierę będzie miał nowy kombajn W540 seria “C”. To model dedykowany dla niskotowarowych gospodarstw rodzinnych. Kombajn posiada jeden bęben młócący o śr. 660 mm z 10 cepami. Łączna pow. separacji wynosi 8,76 m, a pow. wytrząsania 6,44 m. <img src=http://www.wrpnowe.home.pl/fotomoje/w540c.jpg align=right width=200
Maszynę napędza silnik Powertech Plus Tier II 6.8 L (o mocy maks. (ECE R 120) 255 hp)) z systemem common rail, turbosprężarką o zmiennej geometrii ułożenia prowadnic gazów gorących, recyrkulacją spalin itd. Kombajn nie posiada aktywnego separatora. Jak na tą klasę będzie także bardziej komfortowy, a to za sprawą wykorzystania konstrukcji kabiny z kombajnu serii W. Producent zapowiada jeszcze jedną zaletę kombajnu – cenę. Ma być ona dużo bardziej atrakcyjna niż podobne konstrukcje w tej klasie sprzedawane przez konkurencję. Jej odsłonięcie nastąpi jednak podczas AgroShow.

Kolejną nowością, z którą będą mogli zapoznać się zwiedzający to zaawansowana technologia iTecPro. To inteligentne, całkowite zarządzanie maszyną, a więc prowadzenie, wykonywanie nawrotów i zarządzenie narzędziem zaczepionym z tyłu. To połączenie dwóch systemów IMS – zarządzenie narzędziem na uwrociach, z AutoTrac – automatycznym prowadzeniem maszyny. System ten nagrodzono na paryskich targach Sima w 2007 roku. Podczas AgroShow rozwiązanie to będzie prezentowane z ciągnikiem 7030. Jest to jedyny na chwilę obecną ciągnik w Polsce, który może współpracować z iTecPro.

<img src=http://www.wrpnowe.home.pl/fotomoje/opryskiwacz5430.jpg align=left width=200Hitem będzie pokaz opryskiwacza samojezdnego 5430i – na zdjęciu obok (o opryskiwaczu czytaj także w artykule pt.: Nowości na Agro Show 2008: Nowy Opryskiwacz Samojezdny 5430i). Jest to o tyle nowość, że do tej pory JD nie produkował tego typu maszyn. W ofercie znajdowały się tylko opryskiwacze zaczepiane. W tej kategorii JD również postanowił nie pozostawać dłużnym. Zwiedzający będą mogli przyjrzeć się modelom z serii 800i (czytaj więcej w artykule pt.: Nowości od John Deere: Nowe Opryskiwacze Zaczepiane Serii 800 i 800i)

Kolejną nowością będzie prezentacja dwóch modeli kosiarek dyskowych, zawieszanych, ze zmiękczaczem pokosu serii 324A i 328A. To uzupełnienie oferty maszyn zielonkowych firmy. W przeszłości JD produkował już takie konstrukcje. W ty roku postanowił do nich powrócić. W przypadku modelu 324A szerokość cięcia wynosi 2,4 m a wymagana moc ciągnika to 70 KM. W przypadku drugiego modelu szerokość ta wynosi 2,8 m, a moc ciągnika 82 KM. Kosiarki mogą być wyposażone w zależności od potrzeb w dwa rodzaje zmiękczaczy pokosu: rolkowy i bijakowy. Szerokość pokosu jest regulowana za pomocą tarczy znajdującej się po bokach. Regulacja jego szerokości jest możliwa w zależności od modelu w zakresie od 0,9 m do 2,2 m. Pokos może być również przesunięty na lewą stronę maszyny do 0,4 m. Oba modele wyposażone są w hydrauliczno-pneumatyczne zawieszenie. Aby podłączyć oba modele kosiarek do ciągnika wymagane są gniazda hydrauliki podwójnego działania.

Na stoisku JD pojawią się także pojazdy użytkowe Gator – model TH 6×4. To coś pomiędzy popularnymi kładami a meleksami. Pojazdy są szalenie popularne w Stanach Zjednoczonych. W Polsce już zdobyły uznanie. Nisko położony środek ciężkości sprawia, że są praktycznie “niewywracalne”. Pojazdy, w zależności od modelu mogą być wyposażone w napęd elektryczno-spalinowy, benzynowy i diesel. Są wyposażone w skrzynię – wywrotkę – o ładowności 454 kg. Pojazd ma dwa siedzenie (kierowca i pasażer). Może być doposażony w klimatyzowaną kabinę. Więcej patrz film(red).

Oprócz tego JD zaprezentuje całą gamę kosiarek pchanych i samojezdnych, których premiera odbyła się podczas ubiegłorocznej edycji Agro Show.

Oczywiście nie zabraknie też tych pozycji, z których słynie marka JD, czyli bogatej gamy ciągników.

Pozostaje tylko zaprosić na stoisko firmy John Deere Polska nr 5 w sektorze A.

Marcin Simiński

Dekalb Bayer - baner
Baner Agrosimex Alaska
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.