Coroczne spotkanie w Makhteshim – Agan Poland

W dniu 6 listopada w Warszawie odbyło się spotkanie firmy Makhteshim-Agan Poland z przedstawicielami prasy rolniczej i ogrodniczej. Spotkanie poświęcone było informacji o sytuacji firmy na rynku agrochemicznym po sezonie 2007 oraz planowanej strategii rozwoju w kolejnych latach.

Firma Makhteshim-Agan Poland systematycznie umacnia swoją pozycję na rynku środków ochrony roślin. Na rynku polskim jest niekwestionowanym liderem jeśli chodzi o dynamikę wzrostu. Szereg produktów z palety firmy stało się standardami w ochronie upraw rolniczych, ogrodniczych oraz leśnych. Kierunki rozwoju firmy są wyznaczane przez potrzeby rolnictwa.

Coraz liczniejsza grupa rolników przekonuje się od strony praktycznej do naszych produktów. W czasach silnej konkurencji oraz wzrastających wymagań jakościowych firma inwestuje ogromne środki finansowe w badania nad nowymi molekułami oraz w tzw. obronę posiadanych już substancji aktywnych (Dyrektywa UE 91/414). W ciągu najbliższych sezonów możemy spodziewać się redukcji liczby produktów na rynku agrochemicznym z powodu niespełnienia wymogów będących konsekwencją realizacji wspomnianej Dyrektywy. Firma Makhteshim-Agan jest przygotowana do procesu obrony swoich molekuł a w konsekwencji utrzymania na rynku produktów. Jesteśmy firmą, która skupia się na globalnych rozwiązaniach w rolnictwie i ogrodnictwie. Oznacza to, że proponujemy naszym Klientom rozwiązania całościowe, polegające na kompleksowej ochronie upraw. W dobie wysokiej konkurencyjności na rynku środków ochrony roślin nie wystarczy oferta złożona z pojedynczych środków, rynek oczekuje programów obejmujących ochronę upraw począwszy od zapraw nasiennych po specyficzne fungicydy i regulatory wzrostu. Mamy nadzieję, że wkrótce nasza oferta będzie jeszcze bardziej atrakcyjna dla naszych Klientów. Działaniem, które w dobie wysokiej konkurencyjności rolnicy mogą i powinni podjąć jest ograniczanie kosztów produkcji. Oferując pestycydy wysokiej jakości za racjonalną cenę umożliwiamy im osiągnięcie tego celu. Do dyspozycji rolników mamy swoich przedstawicieli terenowych służących doradztwem i informacją techniczną na temat agrotechniki i ochrony roślin. Firma prowadzi intensywne badania nad wprowadzeniem na rynek nowych, interesujących produktów z grupy herbicydów, fungicydów i insektycydów. Mamy nadzieję, że w niedługim czasie nasi Klienci będą mogli je sprawdzić na własnych polach stosując je w programach ochrony swoich upraw.

W celu zwiększenia dostępności informacji dotyczących naszej firmy i jej produktów uruchomiliśmy stronę internetową www.makhteshim-agan.pl

źródło: Makhteshim – Agan Poland

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności