fbpx
Strona głównaPozostałeARiMR rozpoczęła wypłacanie dopłat bezpośrednich za 2006 r.

ARiMR rozpoczęła wypłacanie dopłat bezpośrednich za 2006 r.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła 1 grudnia br. wypłacanie dopłat bezpośrednich za 2006 r. Płatności otrzyma łącznie ponad 1,4 mln producentów rolnych.

Na ich konta bankowe wpłynie w sumie ponad 7,8 mld zł (ok. 1,2 mld zł więcej niż w roku ubiegłym). Jeszcze do końca grudnia br. ARiMR przekaże na konta ok. 600 tys. rolników kwotę 2,9 mld zł.
W pierwszej kolejności płatności dostaną producenci z powiatów dotkniętych tegorocznymi klęskami suszy i powodzi (dotyczy to 272 powiatów), którzy otrzymali już decyzję administracyjną o przyznaniu płatności bezpośrednich do gruntów rolnych. Do końca listopada br. Agencja wydała prawie 1,1 mln takich decyzji.
W ramach płatności bezpośrednich do gruntów rolnych za 2006 r. obowiązują następujące stawki:
-Jednolita Płatność Obszarowa (JPO) – 276,28 zł/ha.
-Uzupełniająca Płatność Obszarowa (UPO) do innych roślin – 313,45 zł/ha.
-Uzupełniająca Płatność Obszarowa (UPO) do uprawy chmielu – 962,75 zł/ha
Wnioski o płatności bezpośrednie za 2006 r. można było składać od 15 marca do 16 czerwca br. Po tym terminie wnioski były przyjmowane przez 25 dni kalendarzowych (do 11 lipca br.). Złożenie wniosku w tym dodatkowym czasie wiązało się ze zmniejszeniem kwoty płatności o 1 proc. za każdy dzień roboczy opóźnienia.

p.o. Rzecznika Prasowego
Zbigniew Roragiewicz

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.