Andrzej Lepper liczy na dobrą współpracę z mediami

Wczoraj tj. 18 maja, odbyła się pierwsza programowa konferencja prasowa szefa resortu rolnictwa Andrzeja Leppera, na której został zaprezentowany Raport otwarcia.

“Zanim przedstawię Raport otwarcia chciałbym, korzystając z okazji, jeszcze raz bardzo serdecznie podziękować wszystkim przedstawicielom mediów, zarówno publicznych, jak i komercyjnych, doradcom z ośrodków doradztwa rolniczego, księżom, pracownikom Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz resortu za ogromne zaangażowanie w sprawie składania przez rolników wniosków o dopłaty bezpośrednie. To była najważniejsza sprawa w momencie obejmowania przeze mnie resortu – powiedział na wstępie konferencji wicepremier Andrzej Lepper.Szef resortu przypomniał, że w dniu obejmowania urzędu, 5 maja – złożonych było zaledwie 251 tys. wniosków, a w ostatnim dniu składania wniosków – 15 maja – złożonych było już ponad 1 milion 400 tysięcy wniosków.

Przechodząc do zastanej w resorcie sytuacji wicepremier Andrzej Lepper wskazał, że wynegocjowane przez Polskę akcesyjne warunki dla polskiego rolnictwa są pod wieloma względami niekorzystne. Poruszył kwestie kwot mlecznych, nadmiernych zapasów towarów, wysokości plonu referencyjnego oraz niskiego poziomu wsparcia dla rolnictwa w Polsce.

Ponadto wicepremier Andrzej Lepper omóił sytuację związaną z działalnością Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Na zakończenie wicepremier Andrzej Lepper powiedział, że jego priorytetem będzie współpraca ze związkami zawodowymi i organizacjami rolniczymi. Powiedział także, że liczy na dobrą współpracę z mediami.

Po konferencji prasowej Andrzej Lepper spotkał się z przedstawicielami izb rolniczych. W spotkaniu zorganizowanym z inicjatywy Wiktora Szmulewicza, prezesa Krajowej Rady Izb Rolniczych uczestniczyli prezesi i dyrektorzy Wojewódzkich Izb Rolniczych.

Dyskutowano na temat problemów z jakimi borykają się obecnie mieszkańcy polskich wsi. Przedstawiciele samorządu rolniczego pytali o paliwo rolnicze. Interesowali się sytuacją na rynku owoców miękkich, rynku mleka i cukru. Rozmawiano też na temat nowelizacji ustawy o izbach rolniczych. Na zakończenie spotkania wicepremier Andrzej Lepper poprosił izbowych działaczy o współpracę i zgłaszanie uwag do prowadzonych przez resort rolnictwa działań.


Źródło:MRiRW
Opr. MS