60-lecie Instytutu Zootechniki w Balicach

Provimi Polska aktywnie włączyło się w obchody 60-lecia Instytutu Zootechniki w Balicach, głównego polskiego ośrodka badawczego. Inauguracja obchodów jubileuszu 60-lecia Instytutu Zootecniki PIB odbyła się 11 maja 2009 roku w Zakładzie Doświadczalnym Kołuda Wielka. Patronat nad obchodami objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, dr Marek Sawicki.

Główne obchody jubileuszu 60-lecia odbyły się 24 maja w Krakowie. W trakcie uroczystości zostali wyróżnieni najbardziej zasłużeni pracownicy Instytutu. Na spotkaniu byli obecni przedstawiciele władz Krakowa, Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz wiele osób związanych z tą instytucją w ciągu 60 lat jej istnienia.

Provimi Polska aktywnie włączyło się w obchody jubileuszu Instytutu Zootechniki w Balicach. Współpraca z tak renomowaną placówką, jaką jest Instytut Zootechniki w Balicach, to wielki zaszczyt. W ciągu wielu lat istnienia Instytut wpływał znacząco na rozwój wiedzy z zakresu chowu i hodowli zwierząt, przyczyniając się do pozytywnych zmian w polskim rolnictwie. Uważamy, że Provimi, jako firma ściśle związana z tą branżą, jest również beneficjentem pracy jaką wykonuje Instytut. Nasza działalność opiera się na budowaniu własnych centrów badań i rozwoju, ale także na ścisłej współpracy z ośrodkami badawczymi. Tym bardziej cieszymy się z faktu, że możemy uczestniczyć w obchodach jubileuszu 60-lecia Instytutu”- powiedział Maciej Rybicki Prezes Zarządu Provimi Polska.

Podjęcie współpracy z Instytutem Zootechniki w Balicach jest początkiem aktywnego udziału Provimi Polska na rzecz wspierania rozwoju wiedzy z zakresu produkcji zwierzęcej, a w szczególności kwestii dotyczących żywienia zwierząt hodowlanych. Provimi Polska będące częścią Provimi Holding jest liderem w dostarczaniu rozwiązań z tej dziedziny.

Provimi Polska Sp. z o.o. jest kontynuatorem działalności Provimi-Rolimpex S.A. – spółki, która powstała w wyniku połączenia dwóch liderów rynku paszowego w Polsce: Provimi Polska Holding Sp. z o. o. oraz Rolimpex S.A. Połączenie nastąpiło 2 sierpnia 2005 roku, natomiast po przeprowadzeniu szeregu zmian organizacyjnych, od 1 sierpnia 2008 roku funkcjonuje jako Provimi Polska Sp. z o.o.
Provimi Polska należy do międzynarodowego koncernu Provimi Holding, jednego z największych na świecie dostawców produktów i technologii żywienia zwierząt, posiadającego 80 wytwórni pasz w 30 krajach na całym świecie i zatrudniającego ponad 8 tysięcy osób.

Źródło: Provimi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności