W najbliższą niedzielę wybory

W niedzielę tj. 21 października o godz. 6.00 do godz. 20.00 będziemy wybierać posłów i senatorów. Wybory będą kosztować podatników 79 mln złotych. Pamiętajmy, że każdy głos jest ważny. Nie pozwólmy decydować innym o naszej przyszłości.

Dziś o północy rozpoczyna się cisza wyborcza. Oznacza to, że zakazana jest wszelka agitacja polityczna. Cisza zostanie przerwana dokładnie o godz. 20.00, po zamknięciu lokali obwodowych komisji wyborczych. Wtedy też prawie wszystkie stacje telewizyjne i radiowe, rozpoczyną emisję tzw. wieczorów wyborczych. Już parę minut po 20.00, pojawią się pierwsze sondaże. Kto wygra? Jaki będzie ten nowy Parlament? Kto, z kim stworzy koalicję? Pytań będzie wiele.
Z całą pewnością niedzielny wieczór będzie emocjonujący.

Mimo, że od dwóch tygodni zasypywani jesteśmy prognozami podziałów mandatów, wynikami badań społecznych i spekulacji na temat koalicji, tak naprawdę do końca nie wiadomo jaki będzie wynik. Wiadomo, że walka rozegra się pomiędzy dwoma ugrupowaniami PiS i PO. Czy do Parlamentu wejdą LPR i Samoobrona? To największe zagadki tych wyborów. Ważny jest każdy głos, a wciąż, co piąty Polak uprawniony do głosowania nie wie, komu go powierzyć.

Pamiętajmy, że każdy powinien oddać głos zgodny z własnym sumieniem, a nie wynikami publikowanych sondaży. Nie pozwólmy, aby inni decydowali za nas. Idźmy na wybory.

MS, Wrp.pl