fbpx

Trwa nabór do programu EIT Food -Test Farms

Artykuł stworzony we współpracy z EIT Food

Dla zwiększenia efektywności rolnictwa i jednocześnie jego neutralności dla środowiska potrzebna jest integracja technologii i innowacji. W takim zespajaniu pomaga społeczność EIT Food poprzez swoje programy.

Test Farms jest jednym z programów EIT Food. Umożliwia on startupom i wynalazcom (osobom indywidualnym) przetestowanie swojego rozwiązania z rolnikiem.=. W kwietniu rozpoczęła się 5 .edycja programu Test Farms i obecnie trwa rekrutacja rozwiązań, która zakończy się 8 maja. Do tej pory dzięki programowi, zweryfikowanych zostało 65 rozwiązań!

Samasz loteria - baner

EIT Food to największa na świecie i najbardziej dynamiczna społeczność zajmująca się innowacjami w branży spożywczej. Jest ona wspierana przez Europejski Instytut Innowacji i Technologii (EIT), niezależny organ Unii Europejskiej, który powstał w 2008 r. w celu pobudzania innowacji i przedsiębiorczości w całej Europie.

Kliknij, aby dowiedzieć się więcej

Testfarms2023 - baner

Kto może wziąć udział w Test Farms:

Program skierowany jest do innowacyjnych startupów oraz osób indywidualnych z pomysłem z branży agrotechnicznej, które dysponują co najmniej prototypem rozwiązania gotowym do testów w gospodarstwie

Jakie są korzyści z uczestnictwa w Test Farms?

Program wspiera innowatorów w walidacji i testowaniu ich produktów i usług, zaprezentowaniu swojej działalności potencjalnym klientom i inwestorom. W tym roku będzie możliwość przeprowadzenia testów w Polsce, Rumunii, Hiszpanii oraz we Włoszech. Uczestnicy z Polski mogą liczyć na 4000 Euro grantu na pokrycie kosztów testów.

Jakie są pozostałe korzyści?

W tym roku EIT Food planuje umożliwić przetestowanie przynajmniej 20 rozwiązań.  Testy mogą trwać przez okrągły rok. Przez ten czas do Twojej dyspozycji będzie lokalny agronom, który będzie łącznikiem z rolnikiem. Chętnie też podzieli się swoją wiedzą. Oprócz agronoma, możesz nawiązać kontakt z siecią partnerów EIT Food, którymi są między innymi John Deer, Sudzucker, Bayer czy MASPEX.

Termin rekrutacji:

Chętne podmioty czy osoby nie powinny zwlekać, gdyż rekrutacja trwa do 8 maja. Aplikacje składa się w j.angielskim. Szczegóły: https://www.eitfood.eu/projects/test-farms

O EIT Ffood

Społeczność EIT Food inwestuje w projekty, organizacje i osoby, które podzielają cele dotyczące zdrowego i zrównoważonego systemu żywnościowego. Jednym z kluczowych zadań jest odblokowanie potencjału innowacji w przedsiębiorstwach i na uniwersytetach. Ponadto EIT Food wspiera i rozwiaja startupy rolno-spożywcze, aby wprowadzać na rynek nowe technologie i produkty. EIT Food wyposaża przedsiębiorców i specjalistów w umiejętności potrzebne do przekształcenia systemu żywnościowego. Jego członkowie starają się opracować szereg działań mających na celu zapoczątkowanie światowej rewolucji w zakresie innowacji i produkcji żywności. Dzięki zaangażowaniu konsumentów w proces zmian, chcą stworzyć bezpieczny, zaufany i wydajny system żywieniowy, który będzie miał szansę przyczynić się do poprawy jakości życia.

Więcej dowiedzieć się możesz na: http://www.eitfood.eu  lub poprzez media społecznościowe EIT Food: Twitter, Facebook, LinkedIn, YouTube i Instagram.

Artykuł stworzony we współpracy z EIT Food

SDF baner ciągnik
Baner Syngenta
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.