fbpx

Parlament Europejski na żywo w internecie

Parlament Europejski rozpoczął nadawanie telewizji internetowej Europaltv. Za jej pomocą można m. in. oglądać posiedzenia PE, również po Polsku. Projekt ma kosztować 9 mln euro rocznie. Główny zadaniem telewizji jest spopularyzowanie działalności i samej instytucji PE. N

Projekt ruszył dziś tj. 17 września. Telewizja jest dostępna pod adresem www.europaltv.eu. Na głównej stronie witryny mamy do wyboru kilka tematów. W zakładce Twój Parlament” można wysłuchać kilku wywiadów, z czołowymi politykami PE, na temat rynków rolnych i zasad funkcjonowania polityki w ramach kluczowych branż w UE. W dziale “Twój Głos”, znajdują się reportaże na tematy wzbudzające wiele emocji w UE jak np. budowa gazociągu Morza Bałtyckiego, czy imigracji ludności z krajów trzecich. Reportaże podparte są opiniami zarówno specjalistów jak i zwykłych obywateli. Trzecia zakładka nazwana została “Młoda Europa”. Tam zamieszczone są programy, których głównymi bohaterami są dzieci. To one przeprowadzają wywiady, są twórcami reportaży i programów informacyjno – edukacyjnych. Ostatnim linkiem na stronie głównej Europaltv jest “Parlament na żywo”. Jak sama nazwa wskazuje można tam na żywo obserwować to co dzieje się na sali PE i odtwarzać nagrane wcześniej posiedzenia.

Strona jest bardzo przejrzysta, funkcjonalna i czytelna. Za pomocą wyszukiwarki i biblioteki filmów, można szybko dotrzeć do interesującego nas tematu w ramach kilkudziesięciu zagadnień np. dokumenty strategiczne, polityka regionalna, edukacja itd. Oczywiście strona jest interaktywna. Odwiedzający ją mogą wysłać e-mail do redakcji, zadać pytanie, a także przeczytać o co pytają inni. To co ważne, to brak bariery językowej. Strona jest tłumaczona na wszystkie urzędowe języki UE.

Już w 2006 roku KE przeprowadziła badania “Obywatele Europy i jej przyszłość”, z których wynikało, że mieszkańcy państw członkowskich nie wiele wiedzą o samej budowie administracyjnej UE. Choć PE był lepiej rozpoznawalny niż np. Rada Europy czy Komisja Europejska, to właśnie tą instytucję postanowiono jeszcze lepiej przybliżyć obywatelom. Tym bardziej, że w tym samym badaniu, ankietowani przyznali, że chcieliby oglądać na żywo posiedzenia Parlamentu.

MS/WRP

McHale - baner - kwiecień 2024
Syngenta baner Treso
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA




ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.