Nowy młot hydrauliczny JCB

Firma JCB wprowadziła do swojej oferty nowy model młota hydraulicznego. JCB HM 386Q zastępuje dotychczasowy model HM 385Q. W nowym młocie poprawiony został nie tylko system hydrauliki, ale jest on również o 25% cichszy niż poprzedni model i o 7% wydajniejszy. Pomimo mniejszych gabarytów, zwiększona została wytrzymałość obudowy.

HM 386Q jest węższy od swojego poprzednika, dzięki czemu może pracować w bardziej ograniczonych przestrzeniach. Ergonomia nowego młota ułatwia jego transport. Wyższy zakres przepływu oleju i lepsza tolerancja na sprzężenie zwrotne czyni nowy młota HM 386Q kompatybilnym z szerszym zakresem maszyn.

Poprawiono system montażu narzędzi poprzez zwiększenie powierzchni kontaktu pływającej tulei z narzędziem. Nowy młot HM 386Q powinien być smarowany dedykowanym smarem JCB, ponieważ użycie standardowych produktów może uszkodzić młot. Zalecany jest JCB Special Hammer Grease” do małych i średnich młotów, jednakże jeśli urządzenie pracuje długo lub w wilgotnym środowisku, zalecany jest “JCB Extreme
Performance Hammer Grease” który zwiększa wytrzymałości młota.

HM 386Q dostarczany jest z całym osprzętem niezbędnym do pracy: wężami, płytą mocującą, szpicakiem, dłutem i smarownicą. Nowy młot jest kompatybilny z quickhitch.

Więcej informacji na www.interhandler.pl