fbpx

Niemieccy rolnicy kontynuują protesty. Kilka osób zostało rannych w wyniku zderzenia ze stertami obornika

Jak informuje Tagesschau niemieccy rolnicy kontynuują protesty. Wczesnym poniedziałkowym rankiem zablokowali trasę B1 pomiędzy Berlinem a Poczdamem. W wyniku zderzenia dwóch aut z niezabezpieczonymi stertami obornika trzy osoby zostały ranne.

W poniedziałek wczesnym rankiem rolnicy zablokowali trasę B1 w rejonie mostu Glienicke pomiędzy Berlinem a Poczdamem. Zablokowany jest również odcinek drogi B5 pomiędzy Dallgow-Döberitz (Havelland) a zjazdem z autostrady Spandau.

Wg informacji policji, w poniedziałek do Berlina „przybyła parada traktorów i samochodów”, natomiast w Ritterfelddamm w Kladow zebrało się dwanaście traktorów i dziesięć samochodów z transparentami, jednak liczba protestujących się zwiększa.

Jak informuje Tagesschau, „w poniedziałek rano dużych utrudnień mogą spodziewać się także osoby dojeżdżające do pracy na autostradzie federalnej B158 na granicy Berlina i Brandenburgii. Według policji, protestują tam także rolnicy i rzemieślnicy. W związku z tym uczestnicy blokują drogę federalną pomiędzy autostradą A10, Berlin-Hohenschönhausen i Ahrensfelde w Barnim. Zarejestrowana blokada trwa od godziny 22:00 w niedzielę wieczorem i według policji ma trwać 24 godziny”.

McHale - baner - kwiecień 2024
Axial Syngenta baner
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.

×KZPRiRB podcasty - baner