Michelin Travel – Planuj podróż w internecie

Koniec sierpnia ale jeszcze nie koniec sezonu urlopowego. Wielu turystów dopiero planuje wakacyjne wyjazdy. Dla tych, którzy lubią odkrywać ciekawe zakątki na własną rękę i wcześniej dokładnie przygotować swoją podróż, Michelin uruchomił w internecie ogólnoświatowy serwis turystyczny – Michelin Travel, który daje podróżnym możliwość zaplanowania i wydrukowania ich własnego przewodnika, pełnego map, zdjęć i wizualizacji.

Serwis Michelin ma ułatwić planowanie wszystkich aspektów podróży – od tych najbardziej podstawowych – jak jedzenie, czy nocleg, aż do pomocy przy wyborze zabytków, które warto zobaczyć.

Do końca 2010 roku w serwisie zostanie opisanych 90 krajów, a w nich tysiące wartych odwiedzenia miejsc, 36 000 stron internetowych związanych z turystyką, 57 000 restauracji i 100 000 hoteli. Wszystkie informacje są dostępne w pięciu językach: angielskim, francuskim, niemieckim, włoskim i hiszpańskim. Internetowy przewodnik Michelin Travel będzie stopniowo rozwijany o kolejne wersje językowe. Adres serwisu to: http://travel.viamichelin.com

Cyfrowa technologia popularnego już serwisu planowania drogi – ViaMichelin jest w nowej usłudze zintegrowana z wiedzą zawartą w Zielonych Turystycznych Przewodnikach Michelin. Umożliwi to najszerszy możliwy dostęp do bazy informacji turystycznej. W nowym systemie podróżni będą mogli m.in. tworzyć własne osobiste” przewodniki. Dostępna będzie również nowa funkcja wizualizacji podróży. Podróżni, którzy korzystali wcześniej z gastronomicznych przewodników Michelin, skorzystają także i z listy polecanych przez Michelin restauracji, na całym świecie. Internauci odnajdą serwisie Michelin Travel szczegółowe mapy, zdjęcia satelitarne i kalkulator tras – funkcję znaną im ze strony ViaMichelin.

Michelin, który słynie z produkcji opon jest od ponad 100 lat znanym wydawcą map i przewodników. Wszystko zaczęło się od braci Edouarda i André Michelin, założycieli Grupy Michelin i ich błyskotliwego pomysłu stworzenia niewielkiego, czerwonego przewodnika. Założenie było proste – “umożliwienie podróżnym znalezienia restauracji i zakwaterowania”. W 1919 roku firma Michelin zorganizowała Biuro Tras, które przez 20 lat przygotowało opis ponad dwóch milionów planów podróży wysyłanych nieodpłatnie turystom. Proponowane trasy zawierały sugerowane przystanki, atrakcje turystyczne, polecane hotele i restauracje, a także informacje o punktach naprawy i sprzedaży opon. Ze względu na duże zainteresowanie, stworzono przewodnik po najpopularniejszych szlakach. W ten sposób powstał pierwszy przewodnik turystyczny firmy, nazwany Zielonym Przewodnikiem Michelin.

Zielony Przewodnik Michelin jest stworzony z myślą o podróżujących, którzy pragną odkrywać kulturalne i naturalne dziedzictwo poszczególnych regionów, miast i krajów w sposób oryginalny i twórczy. Występuje on w 9 wersjach językowych. W polskiej wersji Zielony Przewodnik Michelin doczekał się 21 pozycji wydanych przez Wydawnictwo Bezdroża. Czerwony Przewodnik Michelin jest pierwszym przewodnikiem kulinarnym na świecie – numerem jeden zarówno pod względem ilości sprzedaży, jak też historii i reputacji. W tegorocznej edycji Przewodnika po miastach europejskich “Main Cities of Europe” znalazły się 32 polskie restauracje, w tym 17 z Krakowa i 15 z Warszawy. www.michelin.pl
Źródło: Michelin