fbpx
Strona głównaPozostałeKolejne izby rolnicze wybrały swoje nowe władze

Kolejne izby rolnicze wybrały swoje nowe władze

Trwają wewnętrzne wybory władz i komisji w poszczególnych izbach rolniczych. Na wybranie nowych zarządów czasu jest coraz mniej. Tymczasem wybory mają już za sobą kolejne izby. Wczoraj tj. 15 marca, odbyły się elekcje w Szczecinie i w Poznaniu.

O sukcesie wyborczym może mówić Edward Sadłowski, który po raz trzeci został prezesem Zachodniopomorskiej Izby Rolniczej. W zarządzie ZIR pozostał również Julian Sierpiński (II kadencja). Pozostali członkowie zarządu to: Zygmunt Daszewski (wybrany na wiceprezesa), Krystyna Balcerzak oraz Stanisław Baliński. Walne zgromadzenie WIR, wybrało także delegata do KRIR. Został nim Leszek Dydona.

Więcej emocji było podczas wyborów do Wielkopolskiej Izby Rolniczej. Przede wszystkim w wyborach zarządu i organów izby, nie brał udziału dotychczasowy prezes Krzysztof Nosal.Jego miejsce od wczoraj zajmuje Piotr Walkowski, który pierwszy raz dostał się do zarządu izby.

W przypadku wielkopolski, podobnie jak w zachodniopomorskim, zarząd zmienił się w 90%. Ze starego składu pozostał tylko Zbigniew Gąsior. Po za nim, we władzach WIR zasiadły nowe osoby, są nimi: Michał Wróblewski (wybrany na wiceprezesa III kadencji), Bogdan Fleming oraz Krzysztof Kwiatoń. Delegatem izby w Poznaniu do KRIR został, również po raz pierwszy, Andrzej Frąckowiak.

Izby rolnicze mają czas do końca marca na wybranie swoich zarządów i komisji, a także delegatów do reprezentacji w KRIR. Na początku kwietnia, zwołane zostanie I Walne Zgromadzenie delegatów do KRIR (prezes izby plus delegat), które wybierze nowy zarząd Krajowej Rady.

MS

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.