Kampania “Smakoszki” – finał gry już blisko

Do końca roku można jeszcze wziąć udział w interaktywnej grze w poszukiwanie skarbów, prowadzonej w ramach unijnej kampanii na rzecz zdrowego odżywiania się. O założeniach i przebiegu kampanii pisaliśmy już na naszej stronie, teraz pora na zdobycie wspaniałych nagród, związanych z uprawianiem sportu i gotowaniem. Ostateczny termin udziału w grze w poszukiwanie skarbów upływa w dniu 31 grudnia 2009 r.

Najmłodsi Europejczycy w dwudziestu siedmiu krajach UE mogą wykazać się wiedzą o zrównoważonej diecie i zdrowym trybie życia, odkrywając korzyści, jakie płyną z jedzenia owoców, warzyw i produktów mlecznych, a jednocześnie mają szansę na zdobycie wspaniałych nagród, związanych z uprawianiem sportu i gotowaniem.

Grę w poszukiwanie skarbów rozgrywa się w ośmiu rundach. W każdej z nich trzeba prawidłowo odpowiedzieć na dwa pytania – przy pomocy Smakoszków oprowadzających uczestników po całym portalu w poszukiwaniu odpowiedzi. W grze mogą wziąć udział dzieci i młodzież do lat 16. Każdy może spróbować swoich sił, a przy odrobinie szczęścia – wygrać piękne prezenty na dynamiczny początek nowego roku 2010. Do wygrania są między innymi: rowery górskie, urządzenia kuchenne do robienia jogurtów, sokowirówki, albo stoły do ping-ponga z pełnym wyposażeniem.

Informacje dodatkowe:Kampanii na rzecz zdrowego odżywiania towarzyszą unijne programy pomocowe: Owoce w szkole” i “Mleko w szkole”. Są to równie ważne inicjatywy krzewiące bardziej zrównoważony sposób odżywiania wśród dzieci i wpajające im zdrowe nawyki żywieniowe. O randze problemu świadczą dane: w skali całej UE nadwaga dotyka około 22 milionów dzieciaków, z czego 5 milionów cierpi na otyłość.
W objazdowej akcji Smakoszków, która przemierzyła Belgię, Francję, Wielką Brytanię i Irlandię, a także Estonię, Litwę i Polskę, uczestniczyło ponad 17 tys. uczniów wraz z nauczycielami. Impreza doczeka się z całą pewnością kontynuacji, zważywszy na wielką liczbę zgłoszeń do udziału w kolejnej turze przedstawień, które powinny dotrzeć do jeszcze większej liczby szkół w całej UE.

Szczegóły na http://ec.europa.eu/agriculture/tasty-bunch/