Grimme przejmuje firmę Kleine

Z dniem 15.11.2012 r. Grimme-Gruppe z Damme przejmuje działalność producenta maszyn do buraków cukrowych – firmę Franz Kleine z Salzkotten.

Paleta produktów z zakresu techniki przeładunku i doczyszczania buraka, będąca w ofercie Franz Kleine Vertriebs Enginering, firmy, która boryka się od lata z problemami finansowymi, w idealny sposób uzupełnia naszą gamę produktów w tym zakresie“, mówi właściciel Firmy, Pan Franz Grimme. W Salzkotten – oddalonym od siedziby firmy w Damme o około 150 km – Grimme tworzy swój najnowszy kierunek działalności.

Obok nowego, 3-osiowego Kombajnu do Buraka Grimme REXOR 630 z 30-tonowym zbiornikiem, w ofercie firmy w segmencie kombajnów samojezdnych dostępny jest teraz unowocześniony Kleine BeetLiner Compact, z 12-tonowym zbiornikiem przeładowczym. Tym samym, firma Grimme oferuje szerszy program techniki zbioru buraka.

Jak dodają przedstawiciele Grimme, “wspólnie z załogą w Salzkotten połączymy aktywność i siły obydwu firm, aby w 2013 roku mocniej ugruntować pozycję firmy Grimme w zakresie specjalistycznych maszyn do buraków cukrowych i dalej ją rozwijać.”