Grajmy w Zielone na kaszubskim Renku

Renk po kaszubsku oznacza rynek, a do gry w zielone, czyli na Ogólnopolską Wystawę Ogrodniczą Grajmy w Zielone” zaprasza w dniach 16-17 maja 2009 r. do Gdańska Pomorskie Hurtowe Centrum Rolno-Spożywcze S.A. oraz Pomorskie Stowarzyszenie Ogrodników i Projektantów Terenów Zieleni.”

Tegoroczna edycja wystawy – połaczona z kiermaszem – jest już siódmą w historii tej imprezy. Swój udział zapowiedzieli projektanci terenów zielonych, ogrodnicy i producenci z kraju i zagranicy. Daje to doskonałą możliwości obejrzenia i dokonania zakupu roślin nie tylko do ogrodów, ale i na tarasy, balkony oraz do domów i pracy. Wystawa przeznaczona jest dla wszystkich miłośników roślin i ogrodnictwa, dla tych, którzy są właścicielami dużych pięknych ogrodów, jak również dla tych, których jedynym ogrodem jest okienny parapet. Wystawcy z chęcią udzielają porad oraz wskazówek jak aranżować zieleń w ogrodach, na balkonach, jakie rośliny, gdzie posadzić. Fachowcy od nawozów podpowiadaja, co zrobić, by rośliny rosły bez problemów, ciesząc nasze zmysły.

Imprezie towarzyszyć będą pokazy Państwowej Straży Pożarnej, pokaz Sekcji Pojazdów Zabytkowych z Automobilklubu z Gdyni, przewidziano też dla chętnych możliwość przejażdżki kosiarkami. Uczestnictwo w Wystawie Witolda Czuksanowa, znanego z ogrodniczego programu telewizyjnego, jest gwarancją wielu ciekawych informacji ze świata ogrodów oraz fachowych porad udzielanych klientom.

Patroni Honorowi Wystawy to Wojewoda Pomorski, Marszałek Województwa Pomorskiego oraz Związek Szkółkarzy Polskich. Zapraszamy na Renk.

E.G./WRP
na podst. Renk