Żywność drożeje

Światowa Organizacja Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) informuje o wzroście w sierpniu bieżącego roku światowych cen artykułów spożywczych. Jest to już trzeci z rzędu wzrost miesięczny tego wskaźnika. W ocenie FAP wzrost indeksu cen żywności był konsekwencją wyższych cen olejów roślinnych, cukru i zbóż.

Jak się dowiedzieliśmy Indeks cen żywności FAO osiągnął w sierpniu wynik 96,1 pkt, czyli był o 2,0% wyższy niż w lipcu i 2,2% wyższy niż przed rokiem.

– Sierpniowym wzrostom cen większości towarów rolnych sprzyjał słabszy dolar amerykański i rosnący popyt. Wzrost cen był bardziej wyraźny w przypadku cukru i olejów roślinnych, przy czym ceny zbóż również się umocniły, choć nieco skromniej. Natomiast ceny mięsa i nabiału utrzymywały się na poziomie zbliżonym do lipca – informuje Andrzej Bąk, analityk Internetowej Giełdy Rolnej (e–WGT).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności