Zwrot akcyzy za paliwo: rolnicy wprowadzani w błąd?

fot. ph-b, unsplash.com

Na profilu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na Facebooku pojawiła się informacja, jakoby rolnicy mieli otrzymać 1 zł zwrotu podatku akcyzowego za każdy litr wykorzystanego w gospodarstwie oleju napędowego. Niestety, nie dodano informacji o ograniczeniach…

Jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach. Rolnicy owszem, dostaną 1 zł zwrotu, ale nie za każdy litr, ponieważ, jak informuje Agencja na swojej stronie internetowej, limit zwrotu wynosi “100 zł do 1 ha użytków rolnych i 30 zł do każdej DJP bydła”.

Rolnicy są oburzeni; zarzucają Agencji manipulację i apelują o sprostowanie. W ich opinii tego typu informacje szkodzą środowisku i wprowadzają w błąd szczególnie tych, którzy nie do końca znają realia branży.

My jednak mamy nadzieję, że jest to tylko niefortunny skrót myślowy.

Źródło: Facebook, ARiMR

Przy okazji razem z Agencją przypominamy, że termin składania wniosków o zwrot podatku akcyzowego mija 1 marca. Wnioski można składać w odpowiednich urzędach gminy.

3 KOMENTARZE

  1. Panie redaktorze piszesz bzdury i wprowadzasz w błąd swoim artykułem ludzi, którzy to czytają. Wszystko się zgadza oprócz tego, że tak było od początku zwrotów akcyzy , a nawet jeszcze gorzej bo była mniejsza stawka na hektar. Ostatnio jak pamiętam było 86 litrów, a dopłaty były 95 gr. do litra , więc chyba teraz jest lepiej, niż poprzednio. Czytając pana artykuł odnoszę wrażenie, że albo nie zna pan tematu, albo celowo wprowadza w błąd. Dobry tytuł, tylko kto ludzi wprowadza w błąd. Pan czy rząd?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności