fbpx
Strona głównaWiadomościZwrot akcyzy za paliwo: rolnicy wprowadzani w błąd?

Zwrot akcyzy za paliwo: rolnicy wprowadzani w błąd?

Na profilu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na Facebooku pojawiła się informacja, jakoby rolnicy mieli otrzymać 1 zł zwrotu podatku akcyzowego za każdy litr wykorzystanego w gospodarstwie oleju napędowego. Niestety, nie dodano informacji o ograniczeniach…

Jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach. Rolnicy owszem, dostaną 1 zł zwrotu, ale nie za każdy litr, ponieważ, jak informuje Agencja na swojej stronie internetowej, limit zwrotu wynosi “100 zł do 1 ha użytków rolnych i 30 zł do każdej DJP bydła”.

Rolnicy są oburzeni; zarzucają Agencji manipulację i apelują o sprostowanie. W ich opinii tego typu informacje szkodzą środowisku i wprowadzają w błąd szczególnie tych, którzy nie do końca znają realia branży.

My jednak mamy nadzieję, że jest to tylko niefortunny skrót myślowy.

Źródło: Facebook, ARiMR

Przy okazji razem z Agencją przypominamy, że termin składania wniosków o zwrot podatku akcyzowego mija 1 marca. Wnioski można składać w odpowiednich urzędach gminy.

3 KOMENTARZE

  1. Panie redaktorze piszesz bzdury i wprowadzasz w błąd swoim artykułem ludzi, którzy to czytają. Wszystko się zgadza oprócz tego, że tak było od początku zwrotów akcyzy , a nawet jeszcze gorzej bo była mniejsza stawka na hektar. Ostatnio jak pamiętam było 86 litrów, a dopłaty były 95 gr. do litra , więc chyba teraz jest lepiej, niż poprzednio. Czytając pana artykuł odnoszę wrażenie, że albo nie zna pan tematu, albo celowo wprowadza w błąd. Dobry tytuł, tylko kto ludzi wprowadza w błąd. Pan czy rząd?

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.