Zwierzę to nie towar

Pod hasłem „Zwierzę to nie towar!” dziś tj. 29 sierpnia odbędzie się pierwszy w historii dzień akcji przeciwko długodystansowym transportom żywych zwierząt. 28 organizacji z całego świata, z Londynu po Paryż, z Tel Aviv po Sydney, dokładnie w tym jedynym dniu zorganizują marsze, happeningi i przemowy publiczne, by zamanifestować przeciwko transportowi żywych zwierząt.

Protesty odbędą się także w Polsce, gdzie dwie organizacje zajmujące się ochroną zwierząt hodowlanych – CIWF Polska (Compassion in World Farming) oraz Stowarzyszenie Otwarte Klatki postanowiły połączyć swoje siły w trzech miastach w Polsce: w Warszawie, Poznaniu i Katowicach.

W Warszawie pokojowy protest odbędzie się na trasie pomiędzy metrem Centrum a Dworcem Centralnym w godzinach 12-14. Będzie można porozmawiać z aktywistami, podpisać petycję oraz zobaczyć, dlaczego wielogodzinny eksport żywymi zwierzętami musi zostać zatrzymany. Organizacja CIWF Polska z tej okazji nakręciła minutowy filmik reklamujący światowy dzień akcji „Zwierzę to nie towar’’.

Każdego roku miliony zwierząt są transportowane na długie dystanse w ciasnych ciężarówkach. To zadawanie niepotrzebnego cierpienia! Zwierzęta często umierają, zanim skończą swą ostatnią podróż lub są zabijane w okrutny sposób już na miejscu. Handel żywymi zwierzętami jest niepotrzebny i może być z łatwością zamieniony na handel mięsem. Pierwszy raz w Polsce organizujemy Dzień Akcji przeciwko takim transportom i jest dla mnie zaszczytem móc połączyć siły z tak wieloma szanowanymi organizacjami z całego świata, by walczyć o zwierzęta hodowlane w tym międzynarodowym dniu akcji. Nie ma miejsca na ten okrutny handel w dzisiejszym świecie i powinien on przejść do historii! – mówi Małgorzata Szadkowska, dyrektor Fundacji CIWF Polska.

Źródło: CIWF Polska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności