fbpx
Strona głównaCenyRynek zbóz i oleistychZwiększenie eksportu ukraińskiego zboża przez Polskę tematem rozmów polsko-ukraińskich

Zwiększenie eksportu ukraińskiego zboża przez Polskę tematem rozmów polsko-ukraińskich

Jak informuje ukraiński serwis APK Inform, powołując się na informacje ukraińskiego resortu rolnictwa, Ukraina i Polska pracują nad zwiększeniem dynamiki eksportu ukraińskiego zboża przez terytorium Polski.

– Kwestia ta była rozważana podczas internetowego spotkania przedstawicieli Ministerstwa Polityki Rolnej i Żywnościowej Ukrainy oraz Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi RP, poinformował 21 lutego serwis prasowy Ministerstwa Polityki Rolnej – czytamy na stronie APK Inform.

Według informacji podanej przez ukraiński resort, spotkanie dotyczyło przede wszystkim zwiększenia przepustowości przejścia granicznego w Dorohusku w woj. lubelskim; właśnie to przejście odgrywa kluczową rolę w tranzycie ukraińskiego zboża.

Podczas spotkania zgodzono się co do konieczności “zmian zasad ustawiania kolejek i dopełnienia wszelkich niezbędnych procedur dla towarów wysyłanych do Polski oraz dla przewozów tranzytowych”

3 KOMENTARZE

  1. Widać że nasz rząd ma rolnika polskiego gdzieś.Jgnorując nasze protesty dalej zabiegają o większy import,a sytuacja już jest tragiczna.Trzeba szykować taczki i na Warszawe innego sposobu na nich nie ma.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.