fbpx
Strona głównaPozostałeKRIRZużyte opony i folie dużym problemem w gospodarstwach

Zużyte opony i folie dużym problemem w gospodarstwach

Krajowa Rada Izb rolniczych apeluje do ministra rolnictwa  o pomoc w rozwiązaniu problemu z odbiorem zużytych opon oraz styropianu budowlanego i folii.

Brak możliwości zdania zużytych opon oraz styropianu budowlanego jest przyczyną zaśmiecenia obejścia gospodarstwa, a niekiedy lasów oraz dróg polnych.

Natomiast problem z odbiorem folii częściowo rozwiązuje realizowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej program priorytetowy „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej”.

Jednak nie wszystkie gminy korzystają z tego programu, a zatem pozostają rolnicy, których ten problem nadal dotyczy – mówi Wiktor Szmulewicz, prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych.

Zdaniem samorządu rolniczego  przepisy prawa powinny zobowiązywać sprzedających do odbioru zużytych opon i resztek styropianu budowlanego oraz folii.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.