fbpx
Strona głównaPozostałeZuzia, Ada, Tymon i Filip zachęcają do picia mleka

Zuzia, Ada, Tymon i Filip zachęcają do picia mleka

Mleko z klasą” – pod takim hasłem realizowany jest w naszym kraju program propagujący picie mleka. Jedynym partnerem programu z województwa podlaskiego jest Spółdzielnia Mleczarska MLEKPOL z Grajewa. N”

Mleko z klasą” to wspólna inicjatywa polskich producentów mleka, Rady Promocji Zdrowego Żywienia Człowieka oraz firmy Tetra Pak, mająca na celu stworzenie zdrowego nawyku codziennego picia mleka przez dzieci. Inicjatywa oparta jest na programie dopłat unijnych do mleka szkolnego. Zadaniem programu “Mleko z klasą” jest zachęcenie dzieci do picia mleka poprzez zabawę i szereg aktywności – m.in. konkursy, programy edukacyjne oraz działania skierowane do mediów. Inicjatywa wspiera program dopłat unijnych w Polsce znany jako “Szklanka mleka. “Mleko z klasą” wykracza jednak poza działania zapewniające dostęp do mleka dla dzieci oraz dopłaty unijne dla dostawców – oferuje bowiem działania promocyjne i edukacyjne mające na celu zachęcanie dzieci do picia mleka. Dzięki specjalnie stworzonemu logo oraz oznakowanym opakowaniom dostępnym wyłącznie w szkołach, inicjatywa ta będzie rozpoznawalna i otrzyma swój indywidualny charakter. Jedną z form aktywności programu jest strona internetowa www.mlekozklasa.pl, która w zabawny i przystępny sposób zachęca dzieci do picia mleka.

Eksperci ds. żywienia biją na alarm: dzieci piją coraz mniej mleka, a ich dzienne spożycie wapnia nie przekracza 50% zalecanej normy. Wapń, którego mleko jest głównym źródłem, jest elementem niezbędnym w procesie budowy kości, zwłaszcza u dzieci, których masa kośćca dopiero się kształtuje. Spadek konsumpcji mleka w Polsce niepokoi zwłaszcza dlatego, że w naszych warunkach klimatycznych niedobory wapnia i witaminy D są głównym czynnikiem występowania ryzyka osteoporozy.

Dotychczas do programu “Mleko z klasą” przystąpiły: SM MLEKPOL z Grajewa, SM Radomsko, OSM Sieradz, OSM Krasnystaw, Rada Promocji Zdrowego Żywienia Człowieka oraz producent opakowań Tetra Pak.

opr. wrp.pl

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.