Zorganizowaliśmy pokazy polowe

W miniony piątek ponad 50 rolników obserwowało prace nowoczesnych maszyn. Pokazy, które cieszyły się dużym powodzeniem zorganizowała redakcja „WRP”.

Impreza odbyła się w Tychowie, w gospodarstwie rolnym Edwarda Kosmala. Podczas pokazów w ciągniki marki New Holland zaprzęgnięto: agregat uprawowo siewny Agrisem DISC-O-SEM SILVER, oraz agregat do siewu bezpośredniego Agrisem. Redakcji „WRP” przy organizacji pokazów przyświecała idea zbliżenia rolników i przedstawicieli firm prezentujących swoje maszyny.

– Praca maszyn wywarła na mnie duże wrażenie. Warto było pojawić się na pokazach, by zapoznać się z techniką siewu bezpośredniego, czy porównać maszyny francuskiej firmy z konkurencyjnymi. Aktualnie zastanawiam się nad zakupem agregatu, więc warto przyjrzeć się sprzętowi w pracy, porozmawiać z kolegami rolnikami i wymienić doświadczenia – mówił Piotr Garguliński, właściciel gospodarstwa w miejscowości Wierzbięcin.

W Tychowie, oprócz sprzętu firmy Agrisem rolnicy mieli okazje obejrzeć, maszynę do zbioru ziemniaków Grimme, pług obrotowy IBIS XXLS firmy Unia Grudziądz. Powyższy sprzęt zaprezentowała Składnica Maszyn Rolniczych w Pyrzycach.
– Warto było wziąć udział w tym pokazie. Mieliśmy możliwość pokazania maszyn szerokiej grupie rolników, dla których świadczymy przecież swoje usługi. Była to również okazja do rozmowy z naszymi klientami, choćby na tematy związane z serwisowaniem maszyn, którymi również się zajmujemy – stwierdził Jan Kuleta, dyrektor sprzedaży SMR Pyrzyce.

Sprzętem w postaci przyczep i wozu asenizacyjnego przed dużą grupą rolników pochwali się również przedstawiciele firmy Joskin. Rolnicy mieli okazję skorzystać z pełnego pakietu usług, bo podczas pokazów produkty m.in. w postaci materiału siewnego prezentowali przedstawiciele Hodowli Roślin w Strzelcach. Rolnicy będą mogli zapoznać się także z produktem PPHU Bogdan – użyźniaczem glebowym UGmax.                      

– Dostaliśmy możliwość przyjrzenia się działaniu całej gamie produktów w miłej atmosferze. To ciekawa propozycja, z której warto było skorzystać – podsumował Paweł Janoch, rolnik z miejscowości Grabowo.  
Pokazy zorganizowane przez redakcję „WRP” swoją obecnością zaszczycił europoseł Janusz Wojciechowski. Tak zaszczytnemu gościowy przypadła również rola osoby, która wylosowała i wręczyła Tablet ufundowany przez naszą redakcję dla jednego z uczestników imprezy. Nowy Samsung Galaxy Tab 3` wygrał Stanisław Czupryn z miejscowości Kiczarowo.

Imprezie towarzyszyło pieczenie kiełbasek, oraz pyszna grochówka przygotowana przez właściciela gospodarstwa. Cała impreza trwała aż siedem godzin, a przedstawiciele wszystkich firm mieli niebywałą okazję do zaprezentowania swojego dorobku rolnikom.
Jako pomysłodawcy i organizatorzy jesteśmy bardzo usatysfakcjonowani jej przebiegiem. W pokazach wzięło również udział Radio Szczecin, które relację z imprezy wyemituje w najbliższą sobotę w audycji „Na szczecińskiej ziemi”.
Zeszłotygodniowe pokazy polowe nie są ostatnią tego typu inicjatywą ze strony redakcji „WRP”. W przyszłości mamy zamiar docierać na inne gospodarstwa, położone w innych regionach Polski.

Marcin Nieradka
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności