Zofia Szalczyk – wiceministrem rolnictwa

Prezes Rady Ministrów powołał Zofię Szalczyk na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Akt powołania wręczył w dniu wczorajszym Zofii Szalczyk minister rolnictwa i rozwoju wsi Stanisław Kalemba, informuje biuro prasowe.

Zofia Szalczyk, jest absolwentem Wydziału Zootechniki Akademii Rolniczej w Poznaniu, w 1981 r. uzyskała na tej uczelni tytuł doktora nauk rolniczych. Wiele lat pracowała w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Od stycznia 2008 r. do 31 lipca 2012 r. pełniła funkcję zastępcy prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Przez 10. lat kierowała Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego Sielinko. Jest autorem licznych publikacji naukowych i popularno-naukowych. Jest związana z Polskim Stronnictwem Ludowym. Z listy tego ugrupowania kandydowała do Sejmu w 2011 r. z okręgu pilskiego.
Jak podaje PAP, minister w piątek określi zakres obowiązków nowego zastępcy. Prawdopodobnie będzie zajmowała się ona uzgodnieniami dotyczącymi spraw europejskich.
Do czwartku w resorcie było dwóch wiceministrów: sekretarz stanu Kazimierz Plocke (PO) i podsekretarz stanu Tadeusz Nalewajk (PSL). Premier Donald Tusk po tzw. aferze taśmowej odwołał pod koniec lipca dwóch spośród czterech wiceministrów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności