fbpx
Strona głównaFirmy i produktyŻniwa to sprawdzian niezawodności opon

Żniwa to sprawdzian niezawodności opon

Żniwa są sprawdzianem niezawodności sprzętu rolniczego. Awarie i usterki mogą pokrzyżować plany rolników i odbić się negatywnie na plonach. Opony rolnicze Michelin zostały zaprojektowane, aby zapewnić rolnikom kompleksowe wsparcie w sezonie żniw, a ich indywidualne parametry charakteryzują się trwałością oraz ograniczają koszty prac polowych.

Przestoje sprzętu rolniczego, szczególnie w okresie żniw obniżają opłacalność gospodarstw rolnych. Opona Michelin MegaxBib do maszyn żniwnych cechuje się wzmocnionym karkasem, przez co jej wytrzymałość na przeciążenia została zwiększona aż o 230%. Aby osiągnąć taki rezultat, dwie warstwy opasania metalowego ułożone zostały jak w kanapce” z wysokim wywinięciem, co dodatkowo zwiększyło komfort jazdy. W oponie Michelin MegaxBib zastosowano też podwójne opasanie metalowe, co znacznie zwiększa jej nośność.

Intensywne prace polowe niosą za sobą ryzyko nadmiernego ugniecenia gleby, co prowadzi do zmniejszenia osiąganych plonów. Opona Michelin CargoxBib przeznaczona jest do przyczep wielotonowych, ciągników pracujących na użytkach zielonych oraz do pojazdów typu Fastrac. Pracując przy optymalnym ciśnieniu 1,6 bara, ogranicza powstawanie kolein aż o 41%. Ta niskociśnieniowa opona daje rolnikom wymierne oszczędności dzięki mniejszym oporom toczenia na miękkim gruncie, co przekłada się na mniejsze spalanie paliwa – Michelin CargoxBib przy ciśnieniu 2,5 bara zmniejsza siłę na haku o 27%.


Informacje dodatkowe:
Michelin jest liderem technologicznym światowej branży opon. Grupa MICHELIN produkuje, sprzedaje i promuje produkty i usługi w dziedzinie mobilności – są to opony do samochodów – osobowych, ciężarowych, samolotów, rowerów, sprzętu rolniczego i budowlanego, motocykli i promów kosmicznych, a także przewodniki, mapy, atlasy i usługi internetowe (viamichelin.com). Siedzibą koncernu jest Clermont-Ferrand we Francji. Firma jest obecna w 170 krajach, ma zakłady produkcyjne w 19 różnych krajach.”

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.