fbpx
Strona głównaCenyRynek zbóz i oleistychZniszczenie ukraińskiej tamy w Nowej Kachowce. Rynki reagują wzrostem cen zbóż

Zniszczenie ukraińskiej tamy w Nowej Kachowce. Rynki reagują wzrostem cen zbóż

Jak informują ukraińskie media, dziś w nocy doszło do zniszczenia tamy Kakhovskaya HPP (Nowa Kachowka). – Ta katastrofa wpłynie na system irygacyjny na południu Ukrainy. Rosjanom potrzebny jest głód w krajach świata, w szczególności w Afryce – stwierdził Andrij Jermak, szef Kancelarii prezydenta Zełeńskiego.

Oleg Nivievsky, wiceprezes ds. edukacji ekonomicznej, profesor nadzwyczajny w Kijowskiej Szkole Ekonomicznej twierdzi, że jest to główna przyczyna dzisiejszych podwyżek cen zbóż; pszenica na Matifie ok. godz. 11.30 była droższa o 3,75 EUR/t w porównaniu do wczorajszego zamknięcia. Ceny wzrosły również za oceanem; na CBoT cena pszenicy wzrosłą o 19,5 ct za buszel.

Z kolei Energoatom zwrócił uwagę, że detonacja przez Rosjan elektrowni jądrowej Kakhovskaya może wpłynąć na pracę elektrowni jądrowej Zaporoże. Dodaje, że obecnie sytuacja jest pod kontrolą.

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.
[newsletter_signup_form id=4]